View Single Post
  #47 (permalink)  
Vechi 27 nov 2013, 19:29:07
Andreea Catalina's Avatar
Andreea Catalina Andreea Catalina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 mai 2013
Locaţie: Tulcea, Romania
Date: 165cm, 60kg
Mesaje: 20
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Slabuta in devenire

Citat:
Anterior postat de ElenaelenaIrina Vezi mesajul
Incerc sa fac pt. inceput o serie de exercitii in fiecare seara, asta pana ma acomodez, ca acum am o febra..... Cu alimentatia zic eu destul de bine. Nu mai mananc haotic, dar mai am 1-2 scapari pe saptamana, dar ciugulesc putun, sa nu depaseasca 100 kcal.
Pff, stiu cum e ) Si eu mai calc stramb, dar imi zic ca e ok, se mai intampla, data viitoare ma abtin Am o colega care mananca multe dulciuri (dar face volei asa ca nu e foarte grasa) si are si colesterolul mare. Cand ii zic ce am mancat si ca ma feresc de dulciuri ea imi zice sa imi traiesc viata, ca numai una am si trebuie sa mi-o traiesc. Cateodata ma gandesc ca are dreptate, dar cateodata ma simt asa grasa si urata si ma enervez si am impresia ca niciodata nu voi fi si eu slaba.. Mai ales acum de Sf. Andrei nici nu vreau sa ma gandesc. Mama va face tort si nu vreau sa mananc mult. Daca ma aude prietena mea imi zice sa mananc ca nu voi mai avea o ocazie ca asta. Nu mai stiu ce sa fac..
Cam asta e situatia mea.
Tu mai ai mult din cm aia?
__________________
Ai grija cand citesti carti pentru sanatate. Poti muri din cauza unei greseli de tipar.

Cand vine vremea sa mananci corect si sa incepi sa faci exericitii, nu exista “Voi incepe de maine”. Maine este boala.
Andreea Catalina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2340 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1823 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1566 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat