View Single Post
  #4705 (permalink)  
Vechi 10 oct 2012, 21:40:31
Sabine_28's Avatar
Sabine_28 Sabine_28 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.610
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 869 ori in 498 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 2)

Citat:
Anterior postat de moni30 Vezi mesajul
seara buna
eu azu...am pus ciuperci pt iarna, ciuperci de padure...greu m-am abtinut ...am vrut la un moment dat sa transform ziua in PL dar...am gustat putin din ciulama si mi-a trecut
iata meniul meu de azi
MD painica dukan , pateu din ficat, putin tofu
P pulpe fierte cu sos de iaurt si usturoi
G fructe goji, cam 2 linguri
C ciorba de perisoare de vita, mini clatite cu sos de iaurt si scortisoara

goji....si mie imi place sa rontai de aceea m-am documentat, iata citatul
Recent Doctorul a adaugat o alta categorie de alimente permise in decursul dietei: fructele Goji. ATENTIE! Acestea nu sunt obligatorii. Daca nu le gasiti nu este nici o problema. Ele sunt recomandate deoarece au multi antioxidanti in compozitie care sunt buni pentru sanatate. Dar, trebuie retinut ca acestea au si destul de mult zahar asa ca daca le veti consuma, nu depasiti va rog cantitatile recomandate care sunt:
  • o lingura de supa pe zi in zilele de PP
  • 2 linguri pe zi in zilele de Pl
Multumesc, Moni, deci eu clar am depasit Asta e, oricum mai trec 3 saptamani pana cumpar alta punga si atunci voi respecta cantitatea

Citat:
Anterior postat de erasmine Vezi mesajul
Fetelor, ma gandeam acu la o reteta pentru croaziera...de fapt, mi-a cerut o prietena o reteta de salata pe care o faceam eu,din ceapa cu chiftelute si mi-am dat seama ca asta merge bine si pe dukan.Stie cineva despre ce vorbesc? sunteti deacord ca merge? adica la urma urmei reteta consta in chiftelute din piept de pui, ceapa oparita in apa cu otet si maioneza (care o sa fie dukan) mmmm.
Nu am incercat inca dar...am sa o incerc si am sa va zic cum e.

Eu nu stiu, nu am mancat, daca faci , sa ne dai reteta

Vad ca ne tinem una de alta, sa ne tinem si sa ajungem la target

Citat:
Anterior postat de diadora Vezi mesajul


Era, eu cumpar de la un supermarket, nu stiu daca am voie sa ii dau numele, suc cu indulcitor si arome. Este foarte bun si sunt o gramada de sortimente. Pretul este de 1,1 leu/1,5 l.
Ai voie sa spui numele, ai vazut ca noi spunem ce produse cumparam, atata timp cat nu se insista pe un anumit supermarket sau produs si nu e reclama, e ok Pana la urma fiecare are dreptul la o opinie asupra produselor pe care le consuma, nu ?
Asa ca te rog sa ne spui si noua de unde ai cumparat, eu una nu am vazut...stiu ca era la un moment dat Fanta light, altceva nu stiu Mersi

Citat:
Anterior postat de moni30 Vezi mesajul
fetelor eu va las
am facut baie si mi-e rece, ma bag in patuc
noapte buna
Noapte buna , Moni, si eu merg acum la somn, am mai baut un ceai de menta
__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2409 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1892 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1635 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]