View Single Post
  #4725 (permalink)  
Vechi 12 oct 2011, 09:19:45
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de bebi Vezi mesajul
Buna diana!

Vad ca accelasi stari ne incearca pe amandoua dar tu ai o scuza lucrezi eu nu am nici o scuza ca nu ma apuc de sport noroc ca cu papa sunt ok
Dar am venit sa iti propun sa unim forte si sa dam gata kg astea ultimele care se lasa cel mai greuCe zici te bagi?
Hai ca trebuie sa vina si vremuri mai bune ca cele de alta data in care nu puteam sta fara sa facem sport
Hai iesi din pasa asta proasta si mergi mai departe
Te salut,Alexandra!
Deci si tu ai stari urate,asa-i?Ce naiba se intampla cu noi? E buna propunerea ta dar....parca mi-e si teama sa zic da,pentru ca am mai promis chestii de genul asta si nu m-am tinut de cuvant.AM facut ce am facut si tot m-am abatut.Macar de as manca cum trebuie daca nu fac sport...Nu,eu mananc si porcarii.Ieri am mancat clatite si multi struguri.Astazi nu am pofta de nimic,nu numai de dulce.De nimic,simt o greata permanenta,imi sta in gat...
Sport nu am mai facut de nu mai stiu cand.Stiu ca pare absurd sa spun ca imi vine sa lenevesc si nu e o scuza plauzibila.Dar pur si simplu nici sa ma ridic sa ma duc la baie nu pot.Parca as fi bolnava sima tine la pat.Atipesc toata ziua,din jum in jum de ora.....
As iesi din pasa asta proasta,pentru ca nu ma mai suport,dar cum?Cum?
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]