View Single Post
  #4726 (permalink)  
Vechi 12 oct 2011, 09:25:30
bebi's Avatar
bebi bebi este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Cipru
Dieta: hipocalorica
Date: 169cm, 107kg
Mesaje: 2.748
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 15 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul


Te salut,Alexandra!
Deci si tu ai stari urate,asa-i?Ce naiba se intampla cu noi? E buna propunerea ta dar....parca mi-e si teama sa zic da,pentru ca am mai promis chestii de genul asta si nu m-am tinut de cuvant.AM facut ce am facut si tot m-am abatut.Macar de as manca cum trebuie daca nu fac sport...Nu,eu mananc si porcarii.Ieri am mancat clatite si multi struguri.Astazi nu am pofta de nimic,nu numai de dulce.De nimic,simt o greata permanenta,imi sta in gat...
Sport nu am mai facut de nu mai stiu cand.Stiu ca pare absurd sa spun ca imi vine sa lenevesc si nu e o scuza plauzibila.Dar pur si simplu nici sa ma ridic sa ma duc la baie nu pot.Parca as fi bolnava sima tine la pat.Atipesc toata ziua,din jum in jum de ora.....
As iesi din pasa asta proasta,pentru ca nu ma mai suport,dar cum?Cum?

Pai o posibila cauza e ca am obosit de dieta,dar asta eu zic ca nu dar poate fi doar o pasa proasta prin care trebuie sa trecem si sa iesim invingatoare o alta cauza este ca suntem aproape de target si ne lasam pe tanjeala
Uite ce zic eu sa faci sa iei o saptamana pauza de la dieta sport si sa nu te mai gandesti si sa te stresezi asa de tare sapt asta si sa ai remuscari ca nu ai facut sport si sa te dedici total odihnitului sa dormii cat tine ziua de lunga
Eu cred ca ai clacat de la oboseala acumulata serviciului ti-ai dat cu totu programul peste cap
Greata e normal sa simti dupa ce papi ceva nedietetic exegerat de mult asta o spun din proprie experienta Deja organismu s-a obisnuit cu alceva cu altfel de mancare
bebi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2485 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1968 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1711 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]