View Single Post
  #4727 (permalink)  
Vechi 12 oct 2011, 10:04:27
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de bebi Vezi mesajul
Pai o posibila cauza e ca am obosit de dieta,dar asta eu zic ca nu dar poate fi doar o pasa proasta prin care trebuie sa trecem si sa iesim invingatoare o alta cauza este ca suntem aproape de target si ne lasam pe tanjeala
Uite ce zic eu sa faci sa iei o saptamana pauza de la dieta sport si sa nu te mai gandesti si sa te stresezi asa de tare sapt asta si sa ai remuscari ca nu ai facut sport si sa te dedici total odihnitului sa dormii cat tine ziua de lunga
Eu cred ca ai clacat de la oboseala acumulata serviciului ti-ai dat cu totu programul peste cap
Greata e normal sa simti dupa ce papi ceva nedietetic exegerat de mult asta o spun din proprie experienta Deja organismu s-a obisnuit cu alceva cu altfel de mancare
si eu m-am gandit ca s-a saturat organismul de dieta.desi mi-e dor de zilele alea exemplare,in care mancam tot ce era permis la dieta,de zilele cu sport.dar nu pot sa ma urnesc.si nu zice ca nu exista nu pot,ci nu vreau.pentru ca nu e asa.cel putin nu in cazul asta
ar putea fi si tanjeala....ce pauza sa mai fac?ca sunt in pauza de 2 luni de zileas putea sa incerc sa iau o saptamana liber de la tot ce inseamna regim si dieta si sport,etc.pentru ca lunile astea desi nu am tinut si nu am facut sport,in permaneneta m-am gandit ca nu fac bine ce fac,ca m-am lasat pe tanjeala,s.am.d

cat despre greata,o fi si asta motivul.nu stiu.dar nu simt nevoia sa mai bag nimic in gura.ma gandesc la mancare si ma ia greata,pe bune!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]