View Single Post
  #4731 (permalink)  
Vechi 12 oct 2011, 16:42:04
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de lonely Vezi mesajul
Sa porti cu placere ce ti-ai cumparat
Gajik se face fromoasa, asa?
Eu ti-am mai spus sa stai linistita cu dieta si sa incerci sa astepti pana o sa fii cu adevarat pregatita sa continui ce-ai inceput cand te-ai decis sa slabesti. Arati super bine..... si fortandu-te acum nu-ti dai decat impresia ca nu esti in stare si asta face rau tot la psihic. In primul rand odihneste-te.... tu ai si acumulat oboseala cu carul de la programul tau schimbator de la serviciu...... Apoi cand ajungi sa ai un program bine pus la punct atunci ai sa poti spune "DA, de azi ma reintorc la obiceiuri alimentare sanatoase" ... Sincer? Eu cred c-as profita acum de toate "interzisele" din dieta )
Macar sa stiu ca mi-am facut poftele si apoi revin la mod de viata sanatos. Pupicei
ce sa mai profit, scumpa mea?ca daca mai profit ma fac iar cat casa.
nu neaparat ma fac frumoasa,ma imbrac ca nici haine nu mai aveam, amluat special pentru serviciu.
eu spun Da,de azi ma intorc la obiceiuri sanatoase zi de zi.dar clachez....
Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Felicitari pentru achizitii. 48 in ce tara? Ca nici macar eu nu mai port 48 si am aproape 15 kg in plus!!! Probabil ca esti un 40, cred eu.

Te pup si insenineaza-te!
nu stiu,Simi in ce tara.niciodata nu am avut-o cu marimileso...don't ask me


Astazi am mancat putin,ma simt lesinata.AM mancat multi struguri la gustarea 1, iar pentru cina am orez la mine dar nu am chef de el,asa ca o sa beau un iaurt tnuva slim hunger fix bogat in fibre.mi-o trece foamea.cand plec de aici ies la o plimbare c iubi direct,merg acasa, beau un ceai somn linistit si gata, somn.nici pentru pachetul de maine nu ramane timp.nu imi place deloc programul asta.de-loc!
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 06:11
Lapte de vaca integral, 250ml - 163 calorii, 8.8 proteine, 8.8 grasimi, 0 colesterol, 11.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Fulgi de cereale, Sanovita, 50g - 160 calorii, 5.8 proteine, 1.7 grasimi, - colesterol, 30.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Gustare 1, ora 17:35
Struguri, 400g - 276 calorii, 2.8 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 72 carbohidrati, 4 fibre, 0 sodiu, 62 zaharuri
Cafea, 150ml - 2 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 3 sodiu, 0 zaharuri
Lapte pentru cafea 10% grasime, Meggle, 20g - 28 calorii, 0.6 proteine, 2 grasimi, - colesterol, 0.8 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 0 zaharuri

Prânz, ora 17:36
Sarmale a la Ianna, 180g - 306 calorii, 32.4 proteine, 17.3 grasimi, 0 colesterol, 5.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Cina, ora 17:36
Iaurt de baut cu fibre 1% grasime, Tnuva Slim, 400g - 160 calorii, 14.8 proteine, 4 grasimi, - colesterol, 12.8 carbohidrati, 6 fibre, 204 sodiu, 12.8 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1095 calorii, (mic)65.4 proteine, 33.8 grasimi, 0 colesterol, 132.7 carbohidrati, 10 fibre, 207 sodiu, (mult)74.8 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1471 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1471 calorii
aproape 1100 calorii cu posibila rontaiala de cateva seminte de floarea soarelui.sper sa reusesc sa nu mai adaug nimic altceva la meniu,azi
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]