View Single Post
  #4742 (permalink)  
Vechi 16 oct 2011, 07:20:46
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna dimineata si o duminica placuta sa aveti!
Eu am avut o noapte grea, foarte obositoare, dupa prima tura de noapte.Era de asteptat sa fie asa,mai ales ca ieri dimineata nu m-am odihnit.
O astept pe colega, o sa ii zic sa schimbam si presimt ca o sa iasa scandal.Pentru ca stiu ca nu o sa fie de acord.Dar stiu cum sa o conving.Chiar nu mai pot continua asa.Ori trecem la 12 cu 24 ori chiar la 24 cu 48, ca in felul asta avem 2 zile de odihna la interval de 24 de ore.Nu cum suntem acum, 2 zile libere la interval de 4 zile.....Nu vreau sa am probleme pentru ca adorm la serviciu sau mai stiu eu ce...

Acum, la 9 merg acasa si iau md apoi trec la somn,sper ca de data asta sa dorm.
In speranta ca nu plictisesc pe nimeni cu explicatiile mele, va urez o zi frumoasa!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]