View Single Post
  #477 (permalink)  
Vechi 19 feb 2012, 15:06:02
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnal M (Prapadeala)

Citat:
Anterior postat de Madalina Nenciu Vezi mesajul



Mie imi spui?Al meu nu ma vede niciodata 'grasa'...tot timpul imi spune sa ma gandesc mai repede sa renunt la 'prostiile mele'..El nu este de acord cu diete..ma cicale la cap toata ziua sa renunt..dar eu nici de-afurisita..zic ca el si fac ca mine
Eu la sport nu ma pot lauda ca-s prima..ba din contra, il tot aman de pe-o zi pe alta.

Si al meu e la fel si i se pare ca fac foamea pentru ca face comparatii intre cat mananc eu si cat mananca el. El cred ca mananca in jur de 3000 de calorii pe zi. Si cand i se pare ca am facu foamea vine la mine cu o voce dragastoasa si incearca sa ma convinga sa mananc ceva interzis pentru ca lui i se pare ca deja sunt prea slaba

El oricum ma iubea si la 63 de kg si nu mi-a zis niciodata nimic...acum are doua griji - sa nu mor de foame si cupa de la sutien, el regreta mult ca am scazut la capitolul ala. Eu nu am niciun regret, dar el are si imi zice sa am mai multa grija de "posesiile" mele
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]