View Single Post
  #478 (permalink)  
Vechi 12 oct 2011, 22:23:11
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de nicoles23 Vezi mesajul
done, am pus poze cu puiutii mei,

cele cu tort sunt de saptamina trecuta

daca sunt cu tort merg si eu sa vad!
Citat:
Anterior postat de nicoles23 Vezi mesajul
hm...in mare pot sa iti zic azi cum a mancat:
7:10- 9-11-12-2:30 dar faza la mine e ca de exemplu de la 12 la 2 jumate l-am amagit cu brate, suzeta ca sa aibe timp si sanii sa se umple.

eu daca nu alaptez noaptea, dimi sunt plini, i simt bine dar pe parcursul zilei slabut.]
In mare el papa 100-120ml la o masa si in mare in 24 ore cat are o zi maninca 80% de la mine si 20% lapte praf insemnand 1-2 mese sunt lapte praf.

eu ii dau cam la 3 ore ziua!
noaptea 1 data!
Citat:
Anterior postat de bobopuiu Vezi mesajul
ce zapacia esti))
eu nu stiu cat lapte am, cat n am, mie nu mi s asa plini cum imi erau la raisa, dar inca mancam doar dintr un san la o masa...si ii ajunge,plus azi am fost la stoma, si urma sa lipsesc ceva vreme..si am muls din sanul din care a papat inca 60..deci sigur am vreo 200)))
wai azi 2 ore m a tinut cascata la dentist..jale ce stres pe mine..mi a scos plombele de pe 2 masele de pe radacina..ce chestie, opdata platesc sa mi obtureze canalele, acum sa le dezobtureze
deja erau praj, doar radacini, si pic perete..si sa nu le pierdem la imbracam..mai merg vineri ca mai am un ciot sus...sa le facem toate 3..
asa ca iarasi am umblat lela...
fac o placinta cu mere ca socru o asteapta)
apoi sa fug la mama, ca azi n am mers..
no merg sa pun la cupotor
iar zi plina la tine !!!
Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
ai si tu treaba nu gluma...
azi a dormit enorm de mult al meu...
de la 1:30 la 4:30
si dde la 6 la 7 jumate..
azi a fost lejer.. vedem la noapte

si eu ii mai dau suzeta dar o tot arunca deci tre sa stau langa el sa o tot bag inapoi
al meu e indragostit de suzeta! sau de degetul mare!
Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
ce frumusei bebelusi aveti.. se fac si mai frumosi odata ce cresc..am obs dupa 2 luni se fac f dragalasi..doruta.. ce ochisori are edi al tau ..ai zis bine ca s efac albastrii cred ca esti fericita.. daca in fam lui au mutli ochii albastrii se mostenesc repede.. haha..
eu mi-as dori sa aibe copilu meu ochii mari si verzi( un verde inchis)..ca la tati.
am emotii intr-o sapt jumate plec in romania. si ai mei nu stiu exact ziua.. surpriza.. hihi.. vai o sa imi fie dor de sot, 3 sapt si 2 zile.. asa am gasit bilet..mai ieftin, incurcati astia
si in urma cu cateva zile era si mai ieftin...
am de vizitat bebei.. a lu varul meu,. a unei prietene.
lasa e bine ca doarme mult. creste..cum stati cu slabitul? eu am mancat prajitura, si m-am ingrasat.. oh.. tre sa imi fac obicei dulce o data pe sapt.. dar nu o tava de prajitura ca eu tot mananc.. hahah
te asteptam (cu fapte) in clubul mamicilor!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat