View Single Post
  #4789 (permalink)  
Vechi 16 mar 2012, 15:42:07
meapasarica's Avatar
meapasarica meapasarica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Eu ii dau raisei diverse legume combinate cu carnita, niciodata acelasi procent de legume, uneori mananca mai bine, alteori mai prost, poate inca nu a gasit ceva pe gustul lui, pune-i o data mai multi morcovi, o data mai mult broccoli, si poate incepe papaceala
eu in curand plec acasa.
pentru maine avem in plan un gratar la snagov, la vremea care se anunta e pacat sa nu facem o iesire la aer curat.

va pupic dragelor!!
multumesc pentru sfat Simona, am incercat multe variante dar pana acum nu am reusit cu nimic nu renunt oricum...eu fac piure de exemplu de morcov si il inghet in cutia aceea in care pui apa si faci cuburi de gheata, asa ca am in congelator o "biblioteca" de felurite piureuri pe care i le amestec cum vreau eu dar nu stiu ce i-ar placea ...am incercat si cu piureurile din magazin, ca m-am gadit ca poate nu ii place consistenta lu ale mele

si la noi sunt cel putin 15 grade afara..profitati de vreme dupa o iarna lunga...weekend bun si distractie faina
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat