Subiect: #Slabesc!
View Single Post
  #48 (permalink)  
Vechi 18 feb 2020, 10:29:41
lonely's Avatar
lonely lonely este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Hipocalorica zic eu
Date: 170cm, 96kg
Mesaje: 3.233
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 81 mesaje
Implicit Re: #Slabesc!

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul


Subscriu! Foarte bune la gust aceste feluri de paine!



Hei. Stii cum se spune, de regula un obicei se inlocuieste cu altul...in cazul asta, unul prost, cu unul sanatos. Dar asta se intampla in timp si cu multa rabdare si perseverenta Si nu mereu ne iese din prima, din a doua sau chiar din a treia incercare...But as long as you keep trying, esti deja pe drumul cel bun

Painea alba e mai gustoasa..de multe ori...dar totul tine in cele din urma de obisnuinta. Si eu am cateva luni bune, poate chiar un an de cand mananc tot felul de variatii ale painii cu secara. Asa ne am obisnuit sa cumparam si a devenit un must have. Ocazional, sotul mai cumpara paine alba pave. Buna la gust de altfel, dar de fiecare data cand mananc, parca e ciudat. Asa am realizat ca am reusit sa schimb ceva cat de mic in alimentatie si I'm damn proud about it. Doar ca, stii cum e, cu o floare nu se face primavara.. Mai am de lucrat pana sa ajung la o alimentatie nu 100% curata, dar macar echilibrata si constanta Cu pasi marunti si siguri, voi ajunge intr un final si acolo

Btw, felicitari pentru primele rezultate! Keep up the good work!

Buna dimineata si multumesc

Asa e chestie de obisnuinta, un obicei de 49 ani nu-l pot schimba intr-o zi sau saptamana. Ma gandesc sa mai traiesc 49 si cu obicei schimbat sa vad cum e Doamne fere
Stiu ca pot schimba asta, dar cu siguranta vor fi momente cand voi dori sa mananc si paine alba. Asa cum dupa ce mi-am luat masina de paine si fac de 2 ori pe saptamana, tot am momente cand mi-as lua din Carrefour paine alba pave. Doar de dor
Pup si spor la slabit
lonely, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1397 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 881 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui lonely:
mika_me (18 feb 2020)