Subiect: Dieta Disociata
View Single Post
  #48 (permalink)  
Vechi 17 nov 2010, 22:22:53
hankathefashionist's Avatar
hankathefashionist hankathefashionist este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2010
Locaţie: cluj-napoca, Romania
Vârsta: 32
Date: 177cm, 73kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dieta Disociata

Hey! Am inceput de 3 zile un fel de dieta disociata, dar nu pe 3 zile ci doar o zi, personalizata si suna cam asa:
prima zi) dimi fructe, de obicei un mar si o banana, la pranz carne, dar bucati mici, eventual cu salata, seara la fel, cateodata ton din conserva fara ulei cu lamaie sau un ou fiert, iar la cina ca pranzul dar mai putin

a doua zi) dimi fructe, la pranz cartofi fierti sau la cuptor fara ulei, multe legume, seara la fel

a treia zi) fructe, pranz- perlute de branza in smantana de 9% 100g, telemea hochland light cateva bucatele mici cu legume, seara iar branza cu smantana 100g si se mai poate bea lapte sau consuma iaurt azi n-am avut timp

a patra zi) fructe, pranz- cereale integrale goale sau inmuiate in ceai sau spaghete din cereale integrale cu sos de rosii sau paine de secara 1-2 felii, seara tot asa/ o prietena manca o felie de pizza la pranz si seara un desert si tot a slabit

a5a zi) fructe, salata de fructe

apoi se reia si se tine cateva luni bune, mi se pare chiar ok dieta, mai ales daca poti face si exceptii in ziua a3-a, o sa incerc totusi sa fie rare- o data la 2-3 sapt
nu m-am cantarit dimineata inca dar seara imbracata deja aveam cu un kg mai putin
Am de dat 10kg jos, dar nu m-as supara sa fie 15
hankathefashionist, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2086 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1569 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1053 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat