View Single Post
  #48 (permalink)  
Vechi 10 apr 2011, 23:16:13
mikaelaflo's Avatar
mikaelaflo mikaelaflo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 mar 2011
Locaţie: Curtea de Arges, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica, 3 mese + 2 gustari
Date: 165cm, 88.8kg
Mesaje: 740
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal AlinaMar - Alaptez si mananc sanatos!

Citat:
Anterior postat de alinamar Vezi mesajul
Draga mea..ce-ti e si cu telepatia asta!!
Exact acum te cautam ca sa vad ce mai faci si sa-ti scriu in jurnal!
In perioada asta cu depresie m-a ajutat extrem de mult ciocolata! Stiu ca nu e foarte ortodox dar imi da o stare de bine extraordinara..un orgasm al creierului..
Bine eu nu vreau acum sa te fac sa mananci ciocolata
Eu cred ca depresia dupa nastere este inevitabila..doar ca eu am simtit-o din plin...Inainte de a fi gravi nici nu ma gandeam la asta..cand auzeam in jurul meu despre depresie..mi se parea o porcarie , dar acum am trait-o si experimentat-o din plin..si eu care credeam ca sunt o persoana puternica
Sa nu te apuci cumva de diete drastice pt ca vei regreta amarnic..crede-ma ca sunt profesoara la diete de genul asta ...nu rezolvi nimic..eventual mai adaugi niste kg bonus.
Am vazut ca ai o evolutie ok si pana la vara mai e mult..ai timp din plin ca sa slabesti1

Mda... imi propusesem si eram impacata cu gandul asta....sa slabesc 1 kg pe saptamana pana voi da jos tot ce e de dat....din cate am vazut cam asta e suma sanatoasa...asta insemna ca voi ajunge in jurul sumei de 65 de kg prin septembrie, iar in iunie, cand o sa merg la o nunta, pe la 80...dar azi mintea mea „puternica”, la fel ca a ta, a luat-o razna...sper ca maine sa fiu ok, sa-mi ramana doar intentia de sport....
__________________
Drumul spre o viata sanatoasa
mikaelaflo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2427 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1910 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1394 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]