View Single Post
  #48 (permalink)  
Vechi 27 feb 2012, 11:25:57
Olime's Avatar
Olime Olime este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 31 aug 2010
Locaţie: Praga, Cehia
Vârsta: 39
Dieta: Monty
Date: 160cm, 82.8kg
Mesaje: 735
Aprecieri acordate: 136
Am fost apreciat(a) de 166 ori in 121 mesaje
Implicit Re: Jurnal Olime - un jurnal cu ambitii mari:)

Citat:
Anterior postat de coco23 Vezi mesajul
Buna, Olime, sper ca ma primesti si pe mine in casuta ta!

Imi plac meniurile tale f mult si multa bafta in continuare!

As dori sa iti dau niste sfaturi, daca imi permiti:
- mamaliguta e foarte buna si nu e fff calorica, atata timp cat nu folosesti branza burduf sau smantana 30% la ea. Deci eu cred ca poti cu incredere sa o consumi. Gasesti pe acolo malai???? apropo...
- mai bine inlocuieste crenvurstii cu piept de pui. Mai sanatos
- faci vreun sport?

Cu drag
Buna Coco si bine ai venit pe la mine
Incerc sa-mi mentin meniurile interesante ca sa nu ma plicti si ma bucur de orice sugestie
De mamaliga mi-e pofta de vreo 2 luni si am vrut sa mananc intr-o zi, dar era deja pt cina si mi-a zis o slabuta ca mai bine o pap la pranz si cum la pranz sunt la servici, cam greu sa-mi scot mamaliga la pachet in cafeterie...singura sansa e in weekend la pranz si cred ca o sa o combin cu niste iaurt
Nu gasesc mamaliga aici da mi-am pus in bagaj o punga in decembrie cand am fost in RO. Nu stiu astia ce e aia mamaliga
Cremvustii i-am folosit pt ca nu mai aveam piept de pui, da sper sa nu-i mai folosesc ca nu-s buni deloc, au f multe puncte WW (dieta care o tin eu)
Si sport fac yoga zilnic (sport f solicitant pt muschi, desi lumea care nu stie, nu crede) si aerobic de 3 ori pe saptamana cate 20 min. Cum se incalzeste o sa ies sa alerg in parculetul de vis-a-vis de bloc.
In rest se pune si curatenia in casa si spalatul vaselor??
Te mai astept pe la mine draga Coco, cu sugestii, ca am mare nevoie de ele.
Sa ai o zi frumoasa!!!
__________________
Jurnal Olime
Olime, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2028 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1511 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]