View Single Post
  #485 (permalink)  
Vechi 25 mar 2011, 10:38:23
EveEve's Avatar
EveEve EveEve este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabutze pofticioase Alexandra Andreea

Citat:
Anterior postat de Alexandra Andreea Vezi mesajul

SAru-mana Mona! Esti o scumpa!

Pai iubi e la liceu intr-a 11a, si trebuie sa dea Cambridgeul, deci nu il pot suprasolicita! Deja sta cu mine vreo 2-3 ore pe zi, si il inteleg! Ii vreau tot binele, si ii dau libertatea de care are nevoie...si spatiul si timpul necesar!

Prietenele mele sunt plecate prin alte orase! Vb la tel cu ele si ma simt bine cand le aud! Mai am si aicea cateva prietene , dar fiecare cu facultatea si cu iubitii...si nah, asta este! Trebuie sa tii cont de prioritatiel omului! Cred eu ca a fi prieten cu cineva inseamna sa ii intelegi prioritatie si sa il ajuti sa ajunga acolo unde vrea!

Le vreau si lor tot binele, dar nu ma plang ca nu le vad! Le vad, dar mai rarutz ca-i mai dragutz! Eii, si uite asa Alexandra sta in casutza! Si eu sunt genul de persoana care uraste singuratatea , si trebuie in permanenta sa simt pe cineva langa mine, si sa vb cu cineva! ( bine, inafara de mom in care imi doresc singuratate, dar sunt f rare) ...

Deci si pana acum a fost greu pentru mine, obisnuita sa ma duc la liceu zilnic si sa relationez ! Iti dai seama ca acum m-am mai obisnuit, dar nu ma retrag! Dimpotriva, vorbesc cu toata lumea, si ma imprietenesc, ca nu vreau sa fiu o singuratica!

DAr v-am gasit pe voi, si ma ajutati f mult moral vorbind! Va multumesc mult fetelor! Ma faceti sa ma simt importanta si sa nu dau in vreo depresie de la atata stat in casa!

Citat:
Anterior postat de Alexandra Andreea Vezi mesajul

Iti multumesc frumos pentru cuvintele frumoase! Nici nu stii cat de bine imi fac!

Pai la aceeasi provocare ma gandeam si eu! Si cred ca ma apuc sa scriu in word, iar apoi sa vorbesc cu slabutza sa ma ajute!

De iesit la plimbare, nu imi place sa ies singurica ! Dar recurg si la astfel de metode daca trebuie!

Multumesc de vizita!
Ahh esti la liceu?? Nu stiu de ce aveam impresia ca esti la facCer scuze
Atunci ce pot sa-ti zic..Profita la maxim de perioada asta...Eu abea am 3 ani de cand am iesit din liceu, dar asa mi-e de dor de perioada aia..Si sa stii ca nici eu nu aveam prea multe prietene acolo, e mai bine sa ai putine decat sa te inconjori de fel si fel de persoane care iti pot afecta negativ gandirea si personalitatea.
Si nu te mai gandi la faptul ca esti singurica...La fel sunt si eu acum in mare parte...Pe iubitul meu il vad foarte rar, pentru ca sta mai mult plecat in interes de serviciu, prietene..ca sa fiu sincera am doar 3Una sta in alt oras, deci nu ne vedem foarte des, desi vb la tel. Una s-a lasat de scoala, are o gramada de bani si calatoreste intr-unaIar cealalta are un copilas, care ii ocupa mai tot timpul Insa incerc sa ma gandesc cat de norocoasa sunt ca stau mult timp singura si am timp pt mine..Am timp sa le fac pe toate. Merg la fac, am timp de invatat, am timp sa ma ingrijesc, sa fac sport, sa ma gandesc si sa reflectez asupra mea...E un privilegiu care multe fete nu-l mai au, pentru ca ori sunt foarte ocupate cu serviciul, ori si-au alcatuit o familie si le-a ramas prea putin timp pentru ele, etc, etc.
Si cand nu am chef sa ies la plimbare singura, ma gandesc la efectele pozitive care il are mersul asupra corpului, mintii...O sa ti se pare aiurea, insa de multe ori, ies din casa cu gandul ca trebuie sa merg pana undeva ca sa ma intalnesc cu cineva, sa stiu ca merg cu un scop anume, chiar daca nu e asaStii ca subconstientul adora sa inregistreze absolut toate informatiile, emotiile pe care le avem (chiar si cele care noi nu bagam de seama), iar daca il umplem cu informatii si trairi negative, tristetea e forma lui de a se razbuna pe noi. De aceea, incearca sa inlocuiesti gandurile care au chiar si 0,1% de pesimism cu ganduri mult mai pozitive, pt ca in acest mod subconstientul nu va mai avea de ce sa se "razbune" din moment ce primeste doar informatii pozitive, si te vei simti mult mai bine.
Tristetea nu e buna nici pt minte, nici pt organism, din moment ce secreta substante nocive pt acesta Pe de alta parte, Doamne fereste, cazi intr-o depresie, si din depresie se poate dezvolta si anxietatea, si nu stii sub ce forma. Oricum, orice forma de anxietate nu este deloc placuta, si asta o spun din proprie experienta Si pe langa anxietate o multime de alte traume psihologice, de care poate fi usor sau extraordinar de greu sa scapi
Deci..cred ca nu se merita sa gandim negativ asupra situatiei noastre. Personal, nu vad nici un beneficiu.
Tu uita-te in oglinda, fa-ti un compliment cu voce tare(apropo, ti-am vazut pozele si esti superbaiubitul tau este un norocos!!!), spune-ti o vorba de bine, pentru ca pana la urma urmei tu trebuie sa fii cea mai buna prietena a ta!! Si vorbeste-ti cum i-ai vorbi unei prietene dragi care se afla in aceiasi situatie ca a ta.
Si pe langa toate astea, ne mai ai si pe noi alaturi de tine
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!