Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul unei slabutze pofticioase Alexandra Andreea

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #481 (permalink)  
Vechi 25 mar 2011, 09:42:43
Monica17's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 11 dec 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 64kg
Mesaje: 3.193
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabutze pofticioase Alexandra Andreea

Ale, ce e cu tine? Nu trebuie sa cautam nod in papura.
Capul sus, viata e frumoasa!
Vorbeste cu iuby sa iesiti mai des... sau iesi cu prietenele.
Fa tot ce iti place, dar nu sta suparata si cu fel de fel de ganduri negre. Asa cum ai spus si tu, trebuie sa fii deasupra supararilor!
Felicitari pentru muschiuletii care incep sa apara si FELICITARI pentru meniu

Imi pare rau ca nu se vede imaginea mea ... banuiam ca asa va fii .

__________________
Jurnal Monica17

"Gesturile marunte, neimportante sunt acelea care fac viata suportabila.
Un zambet, o atingere, un cuvant, putina atentie, o privire ingrijorata.."
  #482 (permalink)  
Vechi 25 mar 2011, 09:50:55
Alexandra Andreea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 33
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabutze pofticioase Alexandra Andreea

Citat:
Anterior postat de Monica17 Vezi mesajul
Ale, ce e cu tine? Nu trebuie sa cautam nod in papura.
Capul sus, viata e frumoasa!
Vorbeste cu iuby sa iesiti mai des... sau iesi cu prietenele.
Fa tot ce iti place, dar nu sta suparata si cu fel de fel de ganduri negre. Asa cum ai spus si tu, trebuie sa fii deasupra supararilor!
Felicitari pentru muschiuletii care incep sa apara si FELICITARI pentru meniu

Imi pare rau ca nu se vede imaginea mea ... banuiam ca asa va fii .

SAru-mana Mona! Esti o scumpa!

Pai iubi e la liceu intr-a 11a, si trebuie sa dea Cambridgeul, deci nu il pot suprasolicita! Deja sta cu mine vreo 2-3 ore pe zi, si il inteleg! Ii vreau tot binele, si ii dau libertatea de care are nevoie...si spatiul si timpul necesar!

Prietenele mele sunt plecate prin alte orase! Vb la tel cu ele si ma simt bine cand le aud! Mai am si aicea cateva prietene , dar fiecare cu facultatea si cu iubitii...si nah, asta este! Trebuie sa tii cont de prioritatiel omului! Cred eu ca a fi prieten cu cineva inseamna sa ii intelegi prioritatie si sa il ajuti sa ajunga acolo unde vrea!

Le vreau si lor tot binele, dar nu ma plang ca nu le vad! Le vad, dar mai rarutz ca-i mai dragutz! Eii, si uite asa Alexandra sta in casutza! Si eu sunt genul de persoana care uraste singuratatea , si trebuie in permanenta sa simt pe cineva langa mine, si sa vb cu cineva! ( bine, inafara de mom in care imi doresc singuratate, dar sunt f rare) ...

Deci si pana acum a fost greu pentru mine, obisnuita sa ma duc la liceu zilnic si sa relationez ! Iti dai seama ca acum m-am mai obisnuit, dar nu ma retrag! Dimpotriva, vorbesc cu toata lumea, si ma imprietenesc, ca nu vreau sa fiu o singuratica!

DAr v-am gasit pe voi, si ma ajutati f mult moral vorbind! Va multumesc mult fetelor! Ma faceti sa ma simt importanta si sa nu dau in vreo depresie de la atata stat in casa!

Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2258 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1741 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1484 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #483 (permalink)  
Vechi 25 mar 2011, 10:05:06
EveEve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabutze pofticioase Alexandra Andreea

Citat:
Anterior postat de Alexandra Andreea Vezi mesajul
Dragul meu jurnal,

Ieri am fost asa oleaca mai suparata , nu stiu de ce, dar cred ca din cauza ca stau in casa prea mult timp, si ma enerva si burtica ca era oleaca umflata! Incerc sa imi umplu timpul cu de toate....goblenez, citesc, fac teste, invatz, stau cu voi la barfa, sport, pe la iubi cam in fiecare zi...cu mama pe net seara! Dar totusi simt ca mai trebuie sa fac ceva! Simt ca stau prea mult! Am nevoie de o provocare! De ceva care sa ma fascineze ( inafara de lucrurile care le-am enumerat mai sus )!

Dar vad eu ce fac si cum ma descurc! Important este sa nu intru singurica in groapa aceea, in care de multe ori m-am ascuns...si eram suparata cu saptamanile, fara energie nici sa ma dau jos din pat, cu ganduri negative etc. Cred ca toate lumea are mom de genul...dar incerc sa fiu deasupra lor!! Incerc sa ma gandesc ca partial am tot ce vreau, sunt sanatoasa, parintii la fel...nu stau pe drumuri...deci trebuie sa ii multumesc lui Dumnezeu pentru fiecare dimineatza si raza de soare!

Dar, uite ca noi oamenii asa suntem...chiar daca ne merge bine, TREBUIE sa nascocim noi ceva si sa ne dam peste cap! Sper sa nu fac asta!

Tot ieri, mai exact aseara ( la dush) mi-am dat seama ca pe langa grasimea de pe abdomen , dedesubt, muschiuletii se intaresc inceptul cu incetul!! Ce bucuroasa sunt! Face minuni sportul,si nici ca nu ma las!

Sper doar sa mai scap din masa de grasime, si sa mi se vada si mie macar un muchiuletz aschilopat acolo! Imi doresc sa se vada si la coapsa muschii, dar stiu ca am mult de munca! Oare pana in iunie-iulie o sa mai scap de acea grasime de deasupra, si o sa fiu mai tonifiata

Acum te las draga jurnalule, si mai trec si te mai vizitez daca imi mai vine vreo idee! Ca nah, daca am timp liber, trebuie sa fac eu ceva, si macar sa gandesc daca altceva nu! )

HUG
Buna dimineata si aici, Alexandra!
Nu te ingrijora, este inevitabil sa avem stari de genul, si mai ales primavara/toamna. Important e sa nu permitem ca prapastia asta sa ne traga putin cate putin pana in adancimile ei, pt ca este foarte greu sa iesim de acolo. Insa eu stiu ca tu esti o fata inteligenta, capabila sa-si modeleze gandirea si starea de spirit cu ganduri cat mai pozitive care ne fac numai bine, nu doar mintii ci si intregului corp:X Daca te supara faptul ca stai mult in casa, de ce nu iesi la plimbare? Poti iesi si singura printr-un parc, mai ales acum ca la voi e soare, o sa te binedispuna foarte mult, sau pe la magazine, du-te la o expozitie, sau sa vezi un film...Tine-ti mintea ocupata mereu. Iar daca simti ca ai mult timp liber si doresti o provocare, hai ca-ti dau eu o idee. De ce nu te apuci sa scrii ca un eseu, sau ma rog, un document cu toate informatiile nutritionale pe care le stii, mai ales ca explici foarte binesi sa-l postezi in biblioteca de pe forum, de exemplu?Ar fi un ajutor pentru multe fete noi, ca si mine de altfel
Ma bucur ca au inceput sa se vada muschiuletiiSi la mine mi se pare ca s-a mai conturat abdomenul, insa eu am mai multa grasime pe burta ca tine Dar cu multe exercitii cardio o sa ardem noi grasimile alea, si o sa se poata observa mai bine abdomenul nostru lucratSigur ca o sa fii mai tonifiata pana in vara. Tonifiata si mandra de tine:->
Nu mai lasa supararea sa patrunda si sa te bulverseze, spune-i clar ca nu este binevenita
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
  #484 (permalink)  
Vechi 25 mar 2011, 10:14:04
Alexandra Andreea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 33
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabutze pofticioase Alexandra Andreea

Citat:
Anterior postat de EveEve Vezi mesajul
Buna dimineata si aici, Alexandra!
Nu te ingrijora, este inevitabil sa avem stari de genul, si mai ales primavara/toamna. Important e sa nu permitem ca prapastia asta sa ne traga putin cate putin pana in adancimile ei, pt ca este foarte greu sa iesim de acolo. Insa eu stiu ca tu esti o fata inteligenta, capabila sa-si modeleze gandirea si starea de spirit cu ganduri cat mai pozitive care ne fac numai bine, nu doar mintii ci si intregului corp:X Daca te supara faptul ca stai mult in casa, de ce nu iesi la plimbare? Poti iesi si singura printr-un parc, mai ales acum ca la voi e soare, o sa te binedispuna foarte mult, sau pe la magazine, du-te la o expozitie, sau sa vezi un film...Tine-ti mintea ocupata mereu. Iar daca simti ca ai mult timp liber si doresti o provocare, hai ca-ti dau eu o idee. De ce nu te apuci sa scrii ca un eseu, sau ma rog, un document cu toate informatiile nutritionale pe care le stii, mai ales ca explici foarte binesi sa-l postezi in biblioteca de pe forum, de exemplu?Ar fi un ajutor pentru multe fete noi, ca si mine de altfel
Ma bucur ca au inceput sa se vada muschiuletiiSi la mine mi se pare ca s-a mai conturat abdomenul, insa eu am mai multa grasime pe burta ca tine Dar cu multe exercitii cardio o sa ardem noi grasimile alea, si o sa se poata observa mai bine abdomenul nostru lucratSigur ca o sa fii mai tonifiata pana in vara. Tonifiata si mandra de tine:->
Nu mai lasa supararea sa patrunda si sa te bulverseze, spune-i clar ca nu este binevenita
Iti multumesc frumos pentru cuvintele frumoase! Nici nu stii cat de bine imi fac!

Pai la aceeasi provocare ma gandeam si eu! Si cred ca ma apuc sa scriu in word, iar apoi sa vorbesc cu slabutza sa ma ajute!

De iesit la plimbare, nu imi place sa ies singurica ! Dar recurg si la astfel de metode daca trebuie!

Multumesc de vizita!
Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2258 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1741 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1484 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #485 (permalink)  
Vechi 25 mar 2011, 10:38:23
EveEve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabutze pofticioase Alexandra Andreea

Citat:
Anterior postat de Alexandra Andreea Vezi mesajul

SAru-mana Mona! Esti o scumpa!

Pai iubi e la liceu intr-a 11a, si trebuie sa dea Cambridgeul, deci nu il pot suprasolicita! Deja sta cu mine vreo 2-3 ore pe zi, si il inteleg! Ii vreau tot binele, si ii dau libertatea de care are nevoie...si spatiul si timpul necesar!

Prietenele mele sunt plecate prin alte orase! Vb la tel cu ele si ma simt bine cand le aud! Mai am si aicea cateva prietene , dar fiecare cu facultatea si cu iubitii...si nah, asta este! Trebuie sa tii cont de prioritatiel omului! Cred eu ca a fi prieten cu cineva inseamna sa ii intelegi prioritatie si sa il ajuti sa ajunga acolo unde vrea!

Le vreau si lor tot binele, dar nu ma plang ca nu le vad! Le vad, dar mai rarutz ca-i mai dragutz! Eii, si uite asa Alexandra sta in casutza! Si eu sunt genul de persoana care uraste singuratatea , si trebuie in permanenta sa simt pe cineva langa mine, si sa vb cu cineva! ( bine, inafara de mom in care imi doresc singuratate, dar sunt f rare) ...

Deci si pana acum a fost greu pentru mine, obisnuita sa ma duc la liceu zilnic si sa relationez ! Iti dai seama ca acum m-am mai obisnuit, dar nu ma retrag! Dimpotriva, vorbesc cu toata lumea, si ma imprietenesc, ca nu vreau sa fiu o singuratica!

DAr v-am gasit pe voi, si ma ajutati f mult moral vorbind! Va multumesc mult fetelor! Ma faceti sa ma simt importanta si sa nu dau in vreo depresie de la atata stat in casa!

Citat:
Anterior postat de Alexandra Andreea Vezi mesajul

Iti multumesc frumos pentru cuvintele frumoase! Nici nu stii cat de bine imi fac!

Pai la aceeasi provocare ma gandeam si eu! Si cred ca ma apuc sa scriu in word, iar apoi sa vorbesc cu slabutza sa ma ajute!

De iesit la plimbare, nu imi place sa ies singurica ! Dar recurg si la astfel de metode daca trebuie!

Multumesc de vizita!
Ahh esti la liceu?? Nu stiu de ce aveam impresia ca esti la facCer scuze
Atunci ce pot sa-ti zic..Profita la maxim de perioada asta...Eu abea am 3 ani de cand am iesit din liceu, dar asa mi-e de dor de perioada aia..Si sa stii ca nici eu nu aveam prea multe prietene acolo, e mai bine sa ai putine decat sa te inconjori de fel si fel de persoane care iti pot afecta negativ gandirea si personalitatea.
Si nu te mai gandi la faptul ca esti singurica...La fel sunt si eu acum in mare parte...Pe iubitul meu il vad foarte rar, pentru ca sta mai mult plecat in interes de serviciu, prietene..ca sa fiu sincera am doar 3Una sta in alt oras, deci nu ne vedem foarte des, desi vb la tel. Una s-a lasat de scoala, are o gramada de bani si calatoreste intr-unaIar cealalta are un copilas, care ii ocupa mai tot timpul Insa incerc sa ma gandesc cat de norocoasa sunt ca stau mult timp singura si am timp pt mine..Am timp sa le fac pe toate. Merg la fac, am timp de invatat, am timp sa ma ingrijesc, sa fac sport, sa ma gandesc si sa reflectez asupra mea...E un privilegiu care multe fete nu-l mai au, pentru ca ori sunt foarte ocupate cu serviciul, ori si-au alcatuit o familie si le-a ramas prea putin timp pentru ele, etc, etc.
Si cand nu am chef sa ies la plimbare singura, ma gandesc la efectele pozitive care il are mersul asupra corpului, mintii...O sa ti se pare aiurea, insa de multe ori, ies din casa cu gandul ca trebuie sa merg pana undeva ca sa ma intalnesc cu cineva, sa stiu ca merg cu un scop anume, chiar daca nu e asaStii ca subconstientul adora sa inregistreze absolut toate informatiile, emotiile pe care le avem (chiar si cele care noi nu bagam de seama), iar daca il umplem cu informatii si trairi negative, tristetea e forma lui de a se razbuna pe noi. De aceea, incearca sa inlocuiesti gandurile care au chiar si 0,1% de pesimism cu ganduri mult mai pozitive, pt ca in acest mod subconstientul nu va mai avea de ce sa se "razbune" din moment ce primeste doar informatii pozitive, si te vei simti mult mai bine.
Tristetea nu e buna nici pt minte, nici pt organism, din moment ce secreta substante nocive pt acesta Pe de alta parte, Doamne fereste, cazi intr-o depresie, si din depresie se poate dezvolta si anxietatea, si nu stii sub ce forma. Oricum, orice forma de anxietate nu este deloc placuta, si asta o spun din proprie experienta Si pe langa anxietate o multime de alte traume psihologice, de care poate fi usor sau extraordinar de greu sa scapi
Deci..cred ca nu se merita sa gandim negativ asupra situatiei noastre. Personal, nu vad nici un beneficiu.
Tu uita-te in oglinda, fa-ti un compliment cu voce tare(apropo, ti-am vazut pozele si esti superbaiubitul tau este un norocos!!!), spune-ti o vorba de bine, pentru ca pana la urma urmei tu trebuie sa fii cea mai buna prietena a ta!! Si vorbeste-ti cum i-ai vorbi unei prietene dragi care se afla in aceiasi situatie ca a ta.
Si pe langa toate astea, ne mai ai si pe noi alaturi de tine
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
  #486 (permalink)  
Vechi 25 mar 2011, 10:43:20
Alexandra Andreea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 33
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabutze pofticioase Alexandra Andreea

Citat:
Anterior postat de EveEve Vezi mesajul
Ahh esti la liceu?? Nu stiu de ce aveam impresia ca esti la facCer scuze
Atunci ce pot sa-ti zic..Profita la maxim de perioada asta...Eu abea am 3 ani de cand am iesit din liceu, dar asa mi-e de dor de perioada aia..Si sa stii ca nici eu nu aveam prea multe prietene acolo, e mai bine sa ai putine decat sa te inconjori de fel si fel de persoane care iti pot afecta negativ gandirea si personalitatea.
Si nu te mai gandi la faptul ca esti singurica...La fel sunt si eu acum in mare parte...Pe iubitul meu il vad foarte rar, pentru ca sta mai mult plecat in interes de serviciu, prietene..ca sa fiu sincera am doar 3Una sta in alt oras, deci nu ne vedem foarte des, desi vb la tel. Una s-a lasat de scoala, are o gramada de bani si calatoreste intr-unaIar cealalta are un copilas, care ii ocupa mai tot timpul Insa incerc sa ma gandesc cat de norocoasa sunt ca stau mult timp singura si am timp pt mine..Am timp sa le fac pe toate. Merg la fac, am timp de invatat, am timp sa ma ingrijesc, sa fac sport, sa ma gandesc si sa reflectez asupra mea...E un privilegiu care multe fete nu-l mai au, pentru ca ori sunt foarte ocupate cu serviciul, ori si-au alcatuit o familie si le-a ramas prea putin timp pentru ele, etc, etc.
Si cand nu am chef sa ies la plimbare singura, ma gandesc la efectele pozitive care il are mersul asupra corpului, mintii...O sa ti se pare aiurea, insa de multe ori, ies din casa cu gandul ca trebuie sa merg pana undeva ca sa ma intalnesc cu cineva, sa stiu ca merg cu un scop anume, chiar daca nu e asaStii ca subconstientul adora sa inregistreze absolut toate informatiile, emotiile pe care le avem (chiar si cele care noi nu bagam de seama), iar daca il umplem cu informatii si trairi negative, tristetea e forma lui de a se razbuna pe noi. De aceea, incearca sa inlocuiesti gandurile care au chiar si 0,1% de pesimism cu ganduri mult mai pozitive, pt ca in acest mod subconstientul nu va mai avea de ce sa se "razbune" din moment ce primeste doar informatii pozitive, si te vei simti mult mai bine.
Tristetea nu e buna nici pt minte, nici pt organism, din moment ce secreta substante nocive pt acesta Pe de alta parte, Doamne fereste, cazi intr-o depresie, si din depresie se poate dezvolta si anxietatea, si nu stii sub ce forma. Oricum, orice forma de anxietate nu este deloc placuta, si asta o spun din proprie experienta Si pe langa anxietate o multime de alte traume psihologice, de care poate fi usor sau extraordinar de greu sa scapi
Deci..cred ca nu se merita sa gandim negativ asupra situatiei noastre. Personal, nu vad nici un beneficiu.
Tu uita-te in oglinda, fa-ti un compliment cu voce tare(apropo, ti-am vazut pozele si esti superbaiubitul tau este un norocos!!!), spune-ti o vorba de bine, pentru ca pana la urma urmei tu trebuie sa fii cea mai buna prietena a ta!! Si vorbeste-ti cum i-ai vorbi unei prietene dragi care se afla in aceiasi situatie ca a ta.
Si pe langa toate astea, ne mai ai si pe noi alaturi de tine
Ideea era ca nu mai sunt la liceu, ca sa am ce face! L-am terminat anul trecut, si anul asta sunt studenta la litere , dar nu ma duc deoarece nu imi place deloc!! Dau iar la medicina in vara! Si de asta, obisnuinta era sa ies in fiecare dimineatza..acum nu mai e asa!

Mare dreptate ai despre subconstient! Citesc o carte despre asa ceva, si de asta incerc sa gandesc pozitiv in orice situatie m-as afla! Nu ma las eu rapusa de un gand sau o stare!
Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2258 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1741 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1484 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #487 (permalink)  
Vechi 25 mar 2011, 11:48:03
eirene21's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Mananc sanatos si fac sport!
Date: 167cm, 56kg
Mesaje: 541
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabutze pofticioase Alexandra Andreea

Off, ce tinerica esti! Cat timp a trecut la mine de cand am terminat liceul! Am deja 6 ani, printre care si cinci in care am facut si facultatea(care nu pot sa zic ca m-a incantat). Parca mi-e dor de zilele alea...totusi era mai multa activitate decat ce fac acum...stau in fata calculatorului opt ore pe zi...nu regret totusi, colegii.
Eu in liceu nu m-am incadrat in tiparul lor pentru ca nu aveam bani, sa ma imbrac mai bine, sa ma distrez cu ei in cluburi sau sa mergem zilnic la terase, cum faceau ei si de aceea am fost oarecum marginalizata, dar nu mi-a parut rau ca mi-a fost mai bine fara ei.
__________________
Eyes on me !
---------------------------------------------------------------
Jurnal Eirene

When nothing goes right....go left!
  #488 (permalink)  
Vechi 25 mar 2011, 11:51:03
Alexandra Andreea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 33
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabutze pofticioase Alexandra Andreea

Citat:
Anterior postat de eirene21 Vezi mesajul
Off, ce tinerica esti! Cat timp a trecut la mine de cand am terminat liceul! Am deja 6 ani, printre care si cinci in care am facut si facultatea(care nu pot sa zic ca m-a incantat). Parca mi-e dor de zilele alea...totusi era mai multa activitate decat ce fac acum...stau in fata calculatorului opt ore pe zi...nu regret totusi, colegii.
Eu in liceu nu m-am incadrat in tiparul lor pentru ca nu aveam bani, sa ma imbrac mai bine, sa ma distrez cu ei in cluburi sau sa mergem zilnic la terase, cum faceau ei si de aceea am fost oarecum marginalizata, dar nu mi-a parut rau ca mi-a fost mai bine fara ei.
Eu am incercat sa vb cu toata lumea si sa ma integrez peste tot, dar inevitabil se creeaza si antipatii, dar pot sa dorm noaptea! Si asa cum zici si tu, mai bine fara ei!
Ms de vizita!
Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2258 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1741 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1484 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #489 (permalink)  
Vechi 25 mar 2011, 12:29:34
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabutze pofticioase Alexandra Andreea

Hello! Pasesc si eu timid in jurnalul tau sa-ti las un pahar de suc.

  #490 (permalink)  
Vechi 25 mar 2011, 12:52:37
Alexandra Andreea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 33
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabutze pofticioase Alexandra Andreea

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Hello! Pasesc si eu timid in jurnalul tau sa-ti las un pahar de suc.

Saru-mana! Ce frumos arata! Esti binevenita oricand!
Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2258 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1741 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1484 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
greutate, jurnal, kilograme, pofta, sanatos, sedentara, slabit, studenta


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnalul meu de slabit - Veronica Andreea Verandreea Arhiva jurnale slabit 96 23 aug 2011 15:26:36
Siu-Jurnalul unei pofticioase!!!! siu Arhiva jurnale slabit 211 25 dec 2010 17:06:17
Jurnalul unei lenese - tiramisu tiramisu Arhiva jurnale slabit 22 18 iun 2010 16:31:39
Jurnalul unei grasute ltrandafir Arhiva jurnale slabit 39 05 sep 2009 02:12:51

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole