View Single Post
  #486 (permalink)  
Vechi 23 feb 2012, 15:02:42
rapsodie's Avatar
rapsodie rapsodie este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 23 aug 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Date: 170cm, 103kg
Mesaje: 99
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg, partea I

Citat:
Anterior postat de andrylici Vezi mesajul
Asta-i ca treaba aia cu "dupa razboi, multi viteji s-arata". Si eu sunt la fel, dupa ce fac cate o prostie culinara (adica bag in mine fara sa ma gandesc) sunt atat de motivata si de "viteaza" pfuiuuui!!!!. Zici ca din momentul acela NIMENI nu ma mai clinteste . Si recidivez de cele mai multe ori. Cu burta plina sunt tare plina de vointa, cu ea goala...mai putin. Eu te sfatuiesc sa tii o dieta care sa devina stil de viata, sa mananci la inceput atatea calorii cate iti indica metabolismul bazal de aici de pe site (sau cu cel mult 100 sub) si sa te apuci de sport. Mananca din toate cele sanatoase cu masura, taie din carbohidrati si mentine un echilibru al grasimilor (cele bune evident). Tu la ce te-ai gandit in materie de dieta?
Asta asa e cu "dupa razboi ,multi viteji s-arata"
Paaaaai,sportul il incep de luni (3 zile pe saptamana zumba \:d/).Ca si meniu Ma gandeam la un fel de hipocalorica ,daaaar sa contina mai mult lactate si carnita. :d Ahhhh,si vreau (incerc) sa mananc la ore fixe ,pus ca seara ma abtin (cu greu ce-i drept de la 19) sa nu mai mananc nimicut .
Siii (avand probleme cu tranzitul) dimineata si seara sa beau cate un pahar de apa cu o lingurita de miere
Merge,merge?
__________________
M-am apucat sa termin un sac de ciment de 30 kg.Sper sa ajung la fund.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...pot-11036.html