View Single Post
  #487 (permalink)  
Vechi 10 oct 2014, 10:31:51
butterfly30's Avatar
butterfly30 butterfly30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.781
Aprecieri acordate: 5.355
Am fost apreciat(a) de 11.446 ori in 5.321 mesaje
Implicit Re: mini de revelion-concurs de slabit toamna 2014

meniul de ieri
m1: struguri, o cafea cu lapte
m2: struguri
m3: paine negra, 2 sarmale
m4: struguri
m5: 30g cioco
m6: o felie cas de vaca cu rosii

jess, eu nu cred ca daca esti gravida/alaptezi tre sa ai grija sa nu te privezi, dimpotriva. cred ca astea sunt perioadele in care mai putin ca oricand trebuie sa-ti permiti alimente nesanatose, cre in mod normal poate nu ar fi o tragedie, pt ca cel mic e mult mai sensibil si e mult mai efectat de porcariile pe care le primeste, chiar daca efectele nu pot fi masurate.

iar cu banii...eu nu imi fac griji de haine, etc, astea nu conteaza...plus ca eu nu am elergie la sh, ca altii... dar eu ma ocup singura de casa, copii, sot, mancare, etc, si mi-ar fi prins bine sa-mi permit o femeie care sa vina odata pe sapt sa faca curat, bani de chemat pediatrul acasa, sa nu ma duc la cabinet (ca la stat nu ma duc nici batuta), etc. sotul meu nu sta acasa decat exact cat ia micul dejun/cina (uneori le sare si pe astea), doarme si face dus, ATAT! inclusiv sb si duminica. uneori ii spun in gluma ca daca ar fi plecat din tara ar fi mai usor, ca n-ar mai trebui sa-i spal/calc/gatesc/etc...
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de butterfly30; 10 oct 2014 at 10:46:30.
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui butterfly30:
LOREDANA99 (10 oct 2014), Michelina (10 oct 2014)