Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #488 (permalink)  
Vechi 03 feb 2012, 20:10:06
StefaniaXtr's Avatar
StefaniaXtr StefaniaXtr este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de lisha Vezi mesajul
Buna....
Vin cu vesti noi...am fost la eco in seara asta...bebele e foarte bine pozitionat exact cum trebuie sa fie pentru nastere....are in jur de 2400 g...nu e ff mare, mi-a spus ca e foarte bine daca merge in ritmul asta va avea la nastere undeva la 3200 el mi-a spus ca e foarte bine daca nasc normal nu o sa ma chinui asa mult daca nu e foarte mare.
In rest totul e bine deocamdata mi-a spus sa nu ma speriu ca nu am de unde sti ca voi naste mai repede pot sa duc si peste termen, cred ca a vrut sa ma linnisteasca...mi-a spus sa nu intru in panica
Incepand cu saptamana 38 va trebui sa merg la spital pentru monitorizare...undeva din 13 feb incolo.
Vom vedea cum va fi pana una alta....incerc sa ma mai si odihnesc sa mai treaca putin timp...sa ajungem la termen macar....

Problema e ca nu pot dormi nici daca fac cate ceva...apoi daca as sta numai in varful patului as fi non-stop treaza.
Bun venit eliff!!
Citat:
Anterior postat de lisha Vezi mesajul
La oboseala care o aveam aseara am uitat sa va scriu marea bomba "e tetita" cu codita
Deci la mine nu s-a potrivit ce spun babele....daca ai burta rotunda, daca ai fata curata, daca nu te deformezi..etc faci baiat...la mine e tocmai invers, e fetita....sanatoasa sa fie in rest facem noi si un baiat
Chiar ne amuzam cu sotul ca saptamana asta intr-o zi a strigat la burtica mea un nume de fetita si a miscat...
Ma bucur ca are cine sa poarte colectia mea de agrafe....imi place tare mult sa le cumpar....sa am de toate soiurile...numai ca de purtat nu le port intotdeauna...iti dai sema ca nu mai am 10 ani sa imi pun in cap tot felul....acu o sa aiba cine le purta
Am avut o noapte tare urata....nu prea m-am odihnit iar azi dupa masa am examen si aici a inceput sa ninga...nici nu stiu cum o sa ajung, sotul e plecat cu masina...pana una alta ma pun sa fac de mancare apoi sa mai citesc ceva.
Sa aveti o zi buna!
Felicitari pentru vestile bune. Ma buur ca ai aflat ca va fi fetita.
Ai grija de tine cu zapada asta si sa ajungi cu bine pana la termen.


Citat:
Anterior postat de iki Vezi mesajul
Neata !
Bun venit noilor mamici sau viitoare mamici. Eliff mai ai o pereche de pumni stransi pt noroc.
Nico bafta multa la o nastere usoara si la un bebe de nota 10
Sophia tare as vrea si eu cand am chef de sex sa imi treaca facand curatenie. In ultima vreme oricum nu mai am chef de niciuna din astea doua.
Lisha ma bucur ca ai fetita. Si eu imi doresc fetita, dar toata lumea imi zice ca dupa felul cum evolueaza sarcina mea o sa am baiat. Eu le spun ca exista si exceptii. Iti doresc sarcina usoara in continuare pana la termen.
Eu am dormit tare prost si putin azi noapte si azi de dimi m-a lasat si masina de la frig. Am avut un imbold de a ramane acasa ziua de azi, dar pana la urma m-am mobilizat si am plecat pe jos. Mai bine ramaneam acasa. Cand am ajuns la servici am aflat ca azi se vor micsora salariile cu 38%. Nu stiu ce sa fac;as vorbi cu seful sa ii cer sa ma crute, ca nu mai am decat 20 de zile si intru in concediu. Dar mi-e cam rusine si mila de colegii mei, ma simt ca o tradatoare E o atmosfera cam incarcata la servici. Cred ca dupa ce voi intra in concediu va fi mai bine. Ma gandesc ca e posibil sa vad situatia mai neagra decat e si datorita faptului ca ii vad pe toti posomorati.
Trebuie sa vad partea plina a paharului, care pana la urma e cea mai importanta. Suntem sanatoasi si am o sarcina usoara.
Sa aveti un week-end placut si inevitabil plin de zapada
Va
Imi pare rau de vestea cu salariu, dar cum spuneai si tu, mai ai putin si intri in concediu.
Poate seful tau te va scuti de scadere, fara ca tu sa spui ceva. (vorbesc si eu).
Ai grija de tine si mare gri9ja cum umbli pin zapada.
Aici in oras nu sunt curatat marginile trotuarelor si era sa iau vre-o 2 cazaturi, bine ca am echilibru si mi-am revenit repede fara sa ajung pe jos.

Citat:
Anterior postat de souvenir1976 Vezi mesajul
Fa-i vant cu delicatete sau spune-i sotului tau ca ar fi cazul sa mai stea prietenul pe la casa lui ... Tu ai nevoie de liniste, nu de altii pe cap...
Degeaba il dau eu afara, daca al meu sot il primeste.
Spune ca au de lucru la calculator, dar cum la noi camera de zi = dormitor si sufragerie in acelasi timp este extrem de nasol cu oaspeti. Cel putin la Bucuresi ai mei parinti au 4 camere si pot foarte simplu sa fac "nota discordanta" cu restul lumii.
Aici avem doar 2 camere, dar suntem 3 persoane in apartament, iar la bunica lui in camera nu ma duc eu sa stau pentru ca are un pat vechi care miroase ingrozitor.
L-am intrebat azi cat mai au de lucru si mi-a spus ca mai au pana pe 8, deci mult n-ar mai fi de indurat.

Citat:
Anterior postat de lisha Vezi mesajul

Stefania...ai o rabdare de fier.....eu sunt mai rea si sunt cam pe aceeias unda cu al meu....noi ne-am obisnuit daca stiu ca un lucru il supara pe el...evit cat posibil sa il fac....oricum la noi eu sunt mai suparici....cateodata din motive copilaresti....tr sa mai cresc Chiar ma un sot de milioane...cateodata ma intreb cum l-am gasit
Paremi-se am devenit si eu dependenta fug ca vine al meu la masa...apoi merg la ex...

Al meu sot e invata sa stea cu prietenii deoarece si parinti lui, mai ales tatal lui a fost tot asa, cu toti prietenii, iar el i-a luat exemplul.
Eu n-am fost si nu sunt asa; am invata sa ma rabdare, nu stiu cum si cand, dar vad ca imi este de mare folos.
Nici eu nu stiu cum mai pot sa rabd. Din pacate cine ar trebui sa ma aporecieze se face ca nu vede, dar o sa-i spun eu asta seara, dupa ce pleaca musafirul, ca deja nu mai pot si imi cam ajunge sa ma tot "sacrific" pentru "toanele" lui.

Eu sunt genul de om care aduna si tot aduna, iar cand da pe-afara darama tot (un fel de furtuna).
Mama mea, cand ma enervam imi zicea ca sunt "furtuna".
Incerc sa ma abtin sa fac "cirze" ca sa nu-i fac rau copilului, care reactioneaz imediat la agitatia mea, dra pana la urma vad ca este cazul sa-i spun ca nu mai pot
.

[QUOTE=sophia80;923427
Stefania, pune piciorul in prag draga, tu ai nevoie de liniste nu de musafiri care sa stea de dimineata pana seara..ce-i asta??
eu am noroc, nici eu, nici al meu sot nu suntem cu musafireala, suntem cam la fel amandoi
la noi singurii musafiri care vin din an in pasti sunt parintii si uneori/rareori nasii, in rest, in oras, la un suc, o pizza, nu acasa.
si acum am discutat..mai intai vine maica-mea, eu nu as vrea sa vina nici maica-mea, dar tot a insistat si am cedat si abia dupa ce pleaca maica-mea vine si soacra-mea 1-2 zile sa vada copilul.
in rest, cine vrea sa il vada sa vina la spital cand o sa fim internati, ca acasa nu primesc si nu invit pe nimeni.
noi trebuie sa ne acomodam cu copilul, el cu noi, sa ne stabilim un nou ritm, nu avem nevoie de vizitatori.
[/QUOTE]

Mare dreptate ai sophia.
Trebuie sa pun piciorul in prag.
Pana acum am mai rabdat eu si alti prieteni de genul acesta (care veneau sa lucreze cu sotul la calculator diverse documente), dar acum am si eu nevoile mele minime de confort.
Dupa ce o sa nasc nu mai primesc pe nimeni in casa mea pana nu face copilul 1 an de zile, iar la Bucuresti nimeni nu vine sa-l vada pe copil pana la botez.
Acolo am si parintii si fratii care sunt de partea mea si sigur vor tine ei curiosii la distanta.
Nici telefoanele nu vor mai functiona.
N-am nevoie de stresanti.
Vreau sa am lapte si sa sa imi revin cat se poate de bine dupa experienta asta.
O voi avea pe mama langa mine doar pentru sfaturi, restul fac eu.
Si la Drobeta e zapada, iar eu azi am fost sa-mi fac seria de anticorpi care sunt absenti, dar intepaturile sunt necesare; la intoarcerea de la analize am inotat pur si simplu prin zapada ca nu s-a gasit nimeni mai curajos sa curete trotuarele.
Răspuns cu citat