Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

9 months to go!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #481 (permalink)  
Vechi 03 feb 2012, 10:32:22
iki's Avatar
iki iki este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: personalizat
Date: 164cm, 74.4kg
Mesaje: 137
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: 9 months to go!

Neata !
Bun venit noilor mamici sau viitoare mamici. Eliff mai ai o pereche de pumni stransi pt noroc.
Nico bafta multa la o nastere usoara si la un bebe de nota 10
Sophia tare as vrea si eu cand am chef de sex sa imi treaca facand curatenie. In ultima vreme oricum nu mai am chef de niciuna din astea doua.
Lisha ma bucur ca ai fetita. Si eu imi doresc fetita, dar toata lumea imi zice ca dupa felul cum evolueaza sarcina mea o sa am baiat. Eu le spun ca exista si exceptii. Iti doresc sarcina usoara in continuare pana la termen.
Eu am dormit tare prost si putin azi noapte si azi de dimi m-a lasat si masina de la frig. Am avut un imbold de a ramane acasa ziua de azi, dar pana la urma m-am mobilizat si am plecat pe jos. Mai bine ramaneam acasa. Cand am ajuns la servici am aflat ca azi se vor micsora salariile cu 38%. Nu stiu ce sa fac;as vorbi cu seful sa ii cer sa ma crute, ca nu mai am decat 20 de zile si intru in concediu. Dar mi-e cam rusine si mila de colegii mei, ma simt ca o tradatoare E o atmosfera cam incarcata la servici. Cred ca dupa ce voi intra in concediu va fi mai bine. Ma gandesc ca e posibil sa vad situatia mai neagra decat e si datorita faptului ca ii vad pe toti posomorati.
Trebuie sa vad partea plina a paharului, care pana la urma e cea mai importanta. Suntem sanatoasi si am o sarcina usoara.
Sa aveti un week-end placut si inevitabil plin de zapada
Va
iki, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2164 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1647 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1131 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #482 (permalink)  
Vechi 03 feb 2012, 10:36:49
souvenir1976's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 apr 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Montignac
Date: 154cm, 56.5kg
Mesaje: 40
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de StefaniaXtr Vezi mesajul
Ma uitam ca azi au stat fetele de vorba, pe cand eu am stat sa pierd vremea pe la serviciu.
Am ajuns in ultima vreme sa merg dimineata la lucru, nu mai apuc sa deschid nici mes, nici forum, incep sa-mi instruiesc "ucenica", ajung acasa, "indraznesc" sa mai ighit si eu cate ceva si apoi adorm de pe la ora 16:00 pana pe la ora 19:00, ma mai invart putin prin casa si "descopar" ca fetele mele (gravidutele) au stat frumos la povesti.

Imi palce ce ati mai povestit voi pe aici, ma inspira, mai ales Sophy, cu ambitia de a face curat.
Si eu abia astept sa intru in concediu sa ma ocup putin de casa inainte de a pleca la Bucuresti la parintii mei, unde, degeaba ma laud eu ca voi sta, ca nu sunt genul, sigur voi gasi ceva de lucru, iar daca nu gasesc eu, face mama cumva sa se planga si eu, ca o fata buna ce sunt, o sa-i sar in ajutor (ca e mama).

In ultima vreme al meu sot a inceput sa dea dovada de "crize" mai rau ca mine. Pe cat sunt eu de calma si de linistita, pe atat este el de stresat si stresant.

Abia astept sa vad ce imi va spune medicul pe data de 13 februarie, cand am urmatorul control.

Azi, pentru ca a fost frig m-am imbracat mai gors, al meu bebel a fost tare agitat, iar cand am ajuns acasa am avut parte de o "mare" surpriza: un prieten de-al sotului, care de vre-o 2 - 3 saptamani tot vine pe la noi dimineata si pleaca seara, iar somnul meu de dupa amiaza n-a fost somn (au vorbit non stop).

M-am saturat de vizite.

Dupa ce voi naste SIGUR nu voi accepat vizite pana la botez (sa ma linistesc).

Va pup si sa-mi iertati intruziunea si incoerenta, dar simteam si eu nevoia sa mai povestesc cate ceva din minunata experieta a gravideniei
.

Fa-i vant cu delicatete sau spune-i sotului tau ca ar fi cazul sa mai stea prietenul pe la casa lui ... Tu ai nevoie de liniste, nu de altii pe cap...
souvenir1976, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1356 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 839 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #483 (permalink)  
Vechi 03 feb 2012, 10:41:04
souvenir1976's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 apr 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Montignac
Date: 154cm, 56.5kg
Mesaje: 40
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de iki Vezi mesajul
Neata !
Bun venit noilor mamici sau viitoare mamici. Eliff mai ai o pereche de pumni stransi pt noroc.
Nico bafta multa la o nastere usoara si la un bebe de nota 10
Sophia tare as vrea si eu cand am chef de sex sa imi treaca facand curatenie. In ultima vreme oricum nu mai am chef de niciuna din astea doua.
Lisha ma bucur ca ai fetita. Si eu imi doresc fetita, dar toata lumea imi zice ca dupa felul cum evolueaza sarcina mea o sa am baiat. Eu le spun ca exista si exceptii. Iti doresc sarcina usoara in continuare pana la termen.
Eu am dormit tare prost si putin azi noapte si azi de dimi m-a lasat si masina de la frig. Am avut un imbold de a ramane acasa ziua de azi, dar pana la urma m-am mobilizat si am plecat pe jos. Mai bine ramaneam acasa. Cand am ajuns la servici am aflat ca azi se vor micsora salariile cu 38%. Nu stiu ce sa fac;as vorbi cu seful sa ii cer sa ma crute, ca nu mai am decat 20 de zile si intru in concediu. Dar mi-e cam rusine si mila de colegii mei, ma simt ca o tradatoare E o atmosfera cam incarcata la servici. Cred ca dupa ce voi intra in concediu va fi mai bine. Ma gandesc ca e posibil sa vad situatia mai neagra decat e si datorita faptului ca ii vad pe toti posomorati.
Trebuie sa vad partea plina a paharului, care pana la urma e cea mai importanta. Suntem sanatoasi si am o sarcina usoara.
Sa aveti un week-end placut si inevitabil plin de zapada
Va
Nasoala faza cu salariul... Dar nu poti sa intri in prenatal deja?
souvenir1976, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1356 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 839 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #484 (permalink)  
Vechi 03 feb 2012, 11:07:54
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de lisha Vezi mesajul
La oboseala care o aveam aseara am uitat sa va scriu marea bomba "e tetita" cu codita

Deci la mine nu s-a potrivit ce spun babele....daca ai burta rotunda, daca ai fata curata, daca nu te deformezi..etc faci baiat...la mine e tocmai invers, e fetita....sanatoasa sa fie in rest facem noi si un baiat

Chiar ne amuzam cu sotul ca saptamana asta intr-o zi a strigat la burtica mea un nume de fetita si a miscat...

Ma bucur ca are cine sa poarte colectia mea de agrafe....imi place tare mult sa le cumpar....sa am de toate soiurile...numai ca de purtat nu le port intotdeauna...iti dai sema ca nu mai am 10 ani sa imi pun in cap tot felul....acu o sa aiba cine le purta

Am avut o noapte tare urata....nu prea m-am odihnit iar azi dupa masa am examen si aici a inceput sa ninga...nici nu stiu cum o sa ajung, sotul e plecat cu masina...pana una alta ma pun sa fac de mancare apoi sa mai citesc ceva.

Sa aveti o zi buna!
Bafta multa la examen si felicitari pentru fetita!
Dupa semnele babesti, tot fetita o sa am... am cosuri pe fata, buzele umflate, burtica mai mult lata decat lunga orice e, sa fie sanatos!
__________________
Răspuns cu citat
  #485 (permalink)  
Vechi 03 feb 2012, 11:24:16
eliff's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 dec 2011
Locaţie: Leopoldsburg, Belgia
Vârsta: 42
Date: 168cm, 108kg
Mesaje: 1.296
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

[QUOTE=StefaniaXtr;922554][B][COLOR=DarkGreen]

[B]Bun venit!

Sa dea domnul sa ai sanse de reusita cu inseminarea si sa ne povestesti si noua "aventura" prin care vei trece cu sarcina.

Bine te-am gasit Stefania si Amin! Ne dorim foarte mult inca un bebel (sau 2,3 ) Si am sa va povestesc si voua cum vor evolua lucrurile cu inseminarea
Pup si nastere usoara sa ai


Citat:
Anterior postat de lisha Vezi mesajul
[COLOR=Purple

Bun venit eliff!!
Bine te-am gasit Lisha
Sarcina usoara si tie

[QUOTE=iki;923261][FONT="Comic Sans MS"]Neata !
Bun venit noilor mamici sau viitoare mamici. Eliff mai ai o pereche de pumni stransi pt noroc.

Bine te-am gasit si multumesc de primire si sustinere
Sarcina usoara iti doresc pana la termen
Răspuns cu citat
  #486 (permalink)  
Vechi 03 feb 2012, 12:23:02
lisha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 nov 2011
Locaţie: alba, Romania
Date: 160cm, 69kg
Mesaje: 365
Aprecieri acordate: 15
Am fost apreciat(a) de 221 ori in 94 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Nico...acuma am citit...din cate stiu eu pierderea dopului gelatinos e inceputu "durerilor" sau inceputul "sfarsitului", iti doresc nastere usoara si sa ne auzim cu bine!! Mult curaj!!

Iki...din baiat s-a facut fetita acum sper sa ramana asa pana la nastere sa nu devina iar baiat
oricum nu ma las eu fara baiat...am planuri mari si cred ca am si timp sa le realizez...am inceput din timp

ras_cristalin eu sunt ff curata la fata...problema e ca acum a venit frigul si m-am cam dezhidratat...mi rau de la mirosul de creme si nu pot sa ma dau cu nimic...dar mai e un pic si scap...ma fitalesc eu dupa.

eliff...multumesc, sa dea DD sa vi de implineasca dorinta...

Stefania...ai o rabdare de fier.....eu sunt mai rea si sunt cam pe aceeias unda cu al meu....noi ne-am obisnuit daca stiu ca un lucru il supara pe el...evit cat posibil sa il fac....oricum la noi eu sunt mai suparici....cateodata din motive copilaresti....tr sa mai cresc Chiar ma un sot de milioane...cateodata ma intreb cum l-am gasit

Paremi-se am devenit si eu dependenta fug ca vine al meu la masa...apoi merg la ex...
lisha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1628 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1111 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #487 (permalink)  
Vechi 03 feb 2012, 12:47:02
sophia80's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 feb 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Sport, sport, sport
Date: 160cm, 53kg
Mesaje: 578
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 90 ori in 41 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

neata..la mine e dimineata va rog:-)

va invit la o cafeluta daca poftiti

ei Lisha, sa va traiasca fetita si sa fie sanatoasa
bafta la examen!!!

al meu mi-a declarat aseara ca mai vrea un baietel, sa-i puna numele lui, sa fie juniorul lui.
zic bineeee, dar asta micu de acum ramane David Andrei
eu as fi vrut David Andreas, dar nu vrea tati...poate il razgandesc atunci pe moment, desi nu cred, ca e oltean si oltenii-s fermi pe pozitii

Stefania, pune piciorul in prag draga, tu ai nevoie de liniste nu de musafiri care sa stea de dimineata pana seara..ce-i asta??
eu am noroc, nici eu, nici al meu sot nu suntem cu musafireala, suntem cam la fel amandoi
la noi singurii musafiri care vin din an in pasti sunt parintii si uneori/rareori nasii, in rest, in oras, la un suc, o pizza, nu acasa.
si acum am discutat..mai intai vine maica-mea, eu nu as vrea sa vina nici maica-mea, dar tot a insistat si am cedat si abia dupa ce pleaca maica-mea vine si soacra-mea 1-2 zile sa vada copilul.
in rest, cine vrea sa il vada sa vina la spital cand o sa fim internati, ca acasa nu primesc si nu invit pe nimeni.
noi trebuie sa ne acomodam cu copilul, el cu noi, sa ne stabilim un nou ritm, nu avem nevoie de vizitatori.


una peste alta, la Timisoara ninge..credeam si eu ca pe noi ne ocoleste zapada, dar ti-ai gasit.
vreau sa mai fac putintica curatenie si apoi as vrea sa mergem prin oras, sa facem ceva cumparaturi, sa imi cumpar vopsea sa ma fac mumoasa pentru putza mica al meu
__________________

Supermommy de David & Alex!



YOUR WORKOUT IS MY INSANITY WARM UP
sophia80, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sophia80, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Extem activ, este de 2199 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1682 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #488 (permalink)  
Vechi 03 feb 2012, 20:10:06
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de lisha Vezi mesajul
Buna....
Vin cu vesti noi...am fost la eco in seara asta...bebele e foarte bine pozitionat exact cum trebuie sa fie pentru nastere....are in jur de 2400 g...nu e ff mare, mi-a spus ca e foarte bine daca merge in ritmul asta va avea la nastere undeva la 3200 el mi-a spus ca e foarte bine daca nasc normal nu o sa ma chinui asa mult daca nu e foarte mare.
In rest totul e bine deocamdata mi-a spus sa nu ma speriu ca nu am de unde sti ca voi naste mai repede pot sa duc si peste termen, cred ca a vrut sa ma linnisteasca...mi-a spus sa nu intru in panica
Incepand cu saptamana 38 va trebui sa merg la spital pentru monitorizare...undeva din 13 feb incolo.
Vom vedea cum va fi pana una alta....incerc sa ma mai si odihnesc sa mai treaca putin timp...sa ajungem la termen macar....

Problema e ca nu pot dormi nici daca fac cate ceva...apoi daca as sta numai in varful patului as fi non-stop treaza.
Bun venit eliff!!
Citat:
Anterior postat de lisha Vezi mesajul
La oboseala care o aveam aseara am uitat sa va scriu marea bomba "e tetita" cu codita
Deci la mine nu s-a potrivit ce spun babele....daca ai burta rotunda, daca ai fata curata, daca nu te deformezi..etc faci baiat...la mine e tocmai invers, e fetita....sanatoasa sa fie in rest facem noi si un baiat
Chiar ne amuzam cu sotul ca saptamana asta intr-o zi a strigat la burtica mea un nume de fetita si a miscat...
Ma bucur ca are cine sa poarte colectia mea de agrafe....imi place tare mult sa le cumpar....sa am de toate soiurile...numai ca de purtat nu le port intotdeauna...iti dai sema ca nu mai am 10 ani sa imi pun in cap tot felul....acu o sa aiba cine le purta
Am avut o noapte tare urata....nu prea m-am odihnit iar azi dupa masa am examen si aici a inceput sa ninga...nici nu stiu cum o sa ajung, sotul e plecat cu masina...pana una alta ma pun sa fac de mancare apoi sa mai citesc ceva.
Sa aveti o zi buna!
Felicitari pentru vestile bune. Ma buur ca ai aflat ca va fi fetita.
Ai grija de tine cu zapada asta si sa ajungi cu bine pana la termen.


Citat:
Anterior postat de iki Vezi mesajul
Neata !
Bun venit noilor mamici sau viitoare mamici. Eliff mai ai o pereche de pumni stransi pt noroc.
Nico bafta multa la o nastere usoara si la un bebe de nota 10
Sophia tare as vrea si eu cand am chef de sex sa imi treaca facand curatenie. In ultima vreme oricum nu mai am chef de niciuna din astea doua.
Lisha ma bucur ca ai fetita. Si eu imi doresc fetita, dar toata lumea imi zice ca dupa felul cum evolueaza sarcina mea o sa am baiat. Eu le spun ca exista si exceptii. Iti doresc sarcina usoara in continuare pana la termen.
Eu am dormit tare prost si putin azi noapte si azi de dimi m-a lasat si masina de la frig. Am avut un imbold de a ramane acasa ziua de azi, dar pana la urma m-am mobilizat si am plecat pe jos. Mai bine ramaneam acasa. Cand am ajuns la servici am aflat ca azi se vor micsora salariile cu 38%. Nu stiu ce sa fac;as vorbi cu seful sa ii cer sa ma crute, ca nu mai am decat 20 de zile si intru in concediu. Dar mi-e cam rusine si mila de colegii mei, ma simt ca o tradatoare E o atmosfera cam incarcata la servici. Cred ca dupa ce voi intra in concediu va fi mai bine. Ma gandesc ca e posibil sa vad situatia mai neagra decat e si datorita faptului ca ii vad pe toti posomorati.
Trebuie sa vad partea plina a paharului, care pana la urma e cea mai importanta. Suntem sanatoasi si am o sarcina usoara.
Sa aveti un week-end placut si inevitabil plin de zapada
Va
Imi pare rau de vestea cu salariu, dar cum spuneai si tu, mai ai putin si intri in concediu.
Poate seful tau te va scuti de scadere, fara ca tu sa spui ceva. (vorbesc si eu).
Ai grija de tine si mare gri9ja cum umbli pin zapada.
Aici in oras nu sunt curatat marginile trotuarelor si era sa iau vre-o 2 cazaturi, bine ca am echilibru si mi-am revenit repede fara sa ajung pe jos.

Citat:
Anterior postat de souvenir1976 Vezi mesajul
Fa-i vant cu delicatete sau spune-i sotului tau ca ar fi cazul sa mai stea prietenul pe la casa lui ... Tu ai nevoie de liniste, nu de altii pe cap...
Degeaba il dau eu afara, daca al meu sot il primeste.
Spune ca au de lucru la calculator, dar cum la noi camera de zi = dormitor si sufragerie in acelasi timp este extrem de nasol cu oaspeti. Cel putin la Bucuresi ai mei parinti au 4 camere si pot foarte simplu sa fac "nota discordanta" cu restul lumii.
Aici avem doar 2 camere, dar suntem 3 persoane in apartament, iar la bunica lui in camera nu ma duc eu sa stau pentru ca are un pat vechi care miroase ingrozitor.
L-am intrebat azi cat mai au de lucru si mi-a spus ca mai au pana pe 8, deci mult n-ar mai fi de indurat.

Citat:
Anterior postat de lisha Vezi mesajul

Stefania...ai o rabdare de fier.....eu sunt mai rea si sunt cam pe aceeias unda cu al meu....noi ne-am obisnuit daca stiu ca un lucru il supara pe el...evit cat posibil sa il fac....oricum la noi eu sunt mai suparici....cateodata din motive copilaresti....tr sa mai cresc Chiar ma un sot de milioane...cateodata ma intreb cum l-am gasit
Paremi-se am devenit si eu dependenta fug ca vine al meu la masa...apoi merg la ex...

Al meu sot e invata sa stea cu prietenii deoarece si parinti lui, mai ales tatal lui a fost tot asa, cu toti prietenii, iar el i-a luat exemplul.
Eu n-am fost si nu sunt asa; am invata sa ma rabdare, nu stiu cum si cand, dar vad ca imi este de mare folos.
Nici eu nu stiu cum mai pot sa rabd. Din pacate cine ar trebui sa ma aporecieze se face ca nu vede, dar o sa-i spun eu asta seara, dupa ce pleaca musafirul, ca deja nu mai pot si imi cam ajunge sa ma tot "sacrific" pentru "toanele" lui.

Eu sunt genul de om care aduna si tot aduna, iar cand da pe-afara darama tot (un fel de furtuna).
Mama mea, cand ma enervam imi zicea ca sunt "furtuna".
Incerc sa ma abtin sa fac "cirze" ca sa nu-i fac rau copilului, care reactioneaz imediat la agitatia mea, dra pana la urma vad ca este cazul sa-i spun ca nu mai pot
.

[QUOTE=sophia80;923427
Stefania, pune piciorul in prag draga, tu ai nevoie de liniste nu de musafiri care sa stea de dimineata pana seara..ce-i asta??
eu am noroc, nici eu, nici al meu sot nu suntem cu musafireala, suntem cam la fel amandoi
la noi singurii musafiri care vin din an in pasti sunt parintii si uneori/rareori nasii, in rest, in oras, la un suc, o pizza, nu acasa.
si acum am discutat..mai intai vine maica-mea, eu nu as vrea sa vina nici maica-mea, dar tot a insistat si am cedat si abia dupa ce pleaca maica-mea vine si soacra-mea 1-2 zile sa vada copilul.
in rest, cine vrea sa il vada sa vina la spital cand o sa fim internati, ca acasa nu primesc si nu invit pe nimeni.
noi trebuie sa ne acomodam cu copilul, el cu noi, sa ne stabilim un nou ritm, nu avem nevoie de vizitatori.
[/QUOTE]

Mare dreptate ai sophia.
Trebuie sa pun piciorul in prag.
Pana acum am mai rabdat eu si alti prieteni de genul acesta (care veneau sa lucreze cu sotul la calculator diverse documente), dar acum am si eu nevoile mele minime de confort.
Dupa ce o sa nasc nu mai primesc pe nimeni in casa mea pana nu face copilul 1 an de zile, iar la Bucuresti nimeni nu vine sa-l vada pe copil pana la botez.
Acolo am si parintii si fratii care sunt de partea mea si sigur vor tine ei curiosii la distanta.
Nici telefoanele nu vor mai functiona.
N-am nevoie de stresanti.
Vreau sa am lapte si sa sa imi revin cat se poate de bine dupa experienta asta.
O voi avea pe mama langa mine doar pentru sfaturi, restul fac eu.
Si la Drobeta e zapada, iar eu azi am fost sa-mi fac seria de anticorpi care sunt absenti, dar intepaturile sunt necesare; la intoarcerea de la analize am inotat pur si simplu prin zapada ca nu s-a gasit nimeni mai curajos sa curete trotuarele.
Răspuns cu citat
  #489 (permalink)  
Vechi 04 feb 2012, 00:29:38
souvenir1976's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 apr 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Montignac
Date: 154cm, 56.5kg
Mesaje: 40
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Te admir cata rabdare ai!
souvenir1976, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1356 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 839 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #490 (permalink)  
Vechi 04 feb 2012, 10:08:31
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de souvenir1976 Vezi mesajul
Te admir cata rabdare ai!
Iti multumesc mult!

Azi am porgram de facut ceva de mancare, sa pun masina sa spele si sa sterg praful.

Sunt fericita ca nici de data asta nu au iesit anticoprii.

Afara e muuuulta zapada, iar eu obosesc doar ca trebuie sa ma echipez.

Abia astept sa mai treaca din zapada ca imi este tare greu sa gasesc cu ce sa ma imbrac.

Va pup!

O zi frumoasa tuturor!
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
9, calorii, dieta, go, insarcinata, months, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Let's say hellow to our new life - Jurnal Strawberry strawberry Arhiva jurnale slabit 22 13 sep 2012 19:11:29
A walk to remember (2002) iwhipmyhair Filme 11 31 aug 2011 17:05:57
Cinderella Pact sau Lying to Be Perfect goia Filme 8 29 nov 2010 17:52:45
Learning to love myself! [*pinguin*] Simonne Arhiva jurnale slabit 16 23 mai 2010 13:50:51
The show must go one! paris.hilton Arhiva jurnale slabit 6 06 nov 2009 15:03:48

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole