View Single Post
  #4886 (permalink)  
Vechi 14 nov 2011, 13:49:34
silviadm's Avatar
silviadm silviadm este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 30 mai 2011
Locaţie: bacau, Italia
Vârsta: 34
Dieta: personalizata/hipocalorica
Date: 164cm, 55kg
Mesaje: 3.744
Aprecieri acordate: 619
Am fost apreciat(a) de 763 ori in 553 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (II)

Citat:
Anterior postat de marina19 Vezi mesajul
da dar eu am tinut si sb....am limitat carbohidratii si trebuia sa scad mai mult .in fine..am mai zis..sunt ft dezamagita..imi vine sa dau cu picioru` la tot
marina e f bn si eu am tinut sb si in 2 sapt am slabit exact ca u apoi am mai tinut o sapt si putin sb2 si doar 500g mai dadusem jos...calculeaza pt tn k dak in urmat 2 sapt mai scazi 1 kg...e fff bn si e nr de kg estimate pe luna k s slabesti sanatos +k 2 kg scazute sunt vizibile ....apoi sb 2 il tii pana ajungi la kg dorite....
pana de craciun dak ai 3 kg si cv date jos ....kre vor fii vizibilenu mai fii dezamagita ar tre s fii mandra esti exemplu clar k ai slabit absolut cum am ales toate de aici...adik:Sanatos+sport
ps kg date in timp mai lung jos nu se vor mai aduna credema....am avut nnnnnn stagnari opriri de la sport momente cand mancam dulce si nu am pus inapoi mai mult de un kg...si multe fete imi sunt "martore" k ma incurajau knd plangeam pe aici pt cateva sute de grame in plus...si mi'am revenit de fiekre data in final am ajuns la kg dorite....si stii ce am invatzat ...k a fost mai bn asa mi'am obisnuit organismul cu de toate mai ales dak vine vb de ceva dulce,1 data pe sapt imi permit fara regret...sg lucru k nu mai mananc prajeli si alimente cu grasimi...
__________________
jurnal-silviadm
silviadm, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1932 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1415 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1674 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de silviadm; 14 nov 2011 at 13:56:46.