Subiect: Jurnal Eliff
View Single Post
  #49 (permalink)  
Vechi 29 dec 2011, 11:45:19
Bubulina Paula's Avatar
Bubulina Paula Bubulina Paula este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 30
Date: 171cm, 67kg
Mesaje: 1.172
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eliff

Citat:
Anterior postat de eliff Vezi mesajul
Te salut si eu Stela si bine te-am gasit (bine v-am gasit pe voi toate )
Ai dreptate ca imi va fii greu,deja parca ma trag innapoi (oricum nu cred ca voi slabi zic eu),plus ca ma supara ca nu reusesc sa-mi fac un meniu (mic dejun,pranz,cina). Nu stiu cum sa il fac si cel mai rau cum sa combin alimentele (care cu care ca de ex stiu ca nu e bine carnea +cartof)
Uf e greu cand esti la inceput si habar nu ai de calorii grasimi si alte denumiri de astea, dar nu ma dau batuta,mai incerc si azi (azinoapte la 3 eu cautam pe forum si citeam tot ce m-ar putea ajuta)
Multumesc ca m-ai vizitat si multumesc de urari si incurajari,si felicitari! le meriti si ...trebuie sa fim sabute nu?
Sarbatori Fericite si tie si celor dragi tie si tuturor slabutelor
Pai vezi acolo sus ca scrie cauta aliment. il cauti, dai cantitatea si il adaugi la meniu:*
sandwichul a fost mic dejun si iaurtelu cu musli gustare? asa ar fi ok, daca ai mancat ambele la mic dejun..cred ca e cam mult. nu stiu cate calorii au:*
Bubulina Paula, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2216 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1183 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]