View Single Post
  #490 (permalink)  
Vechi 01 nov 2011, 09:54:17
CezaraCezarului's Avatar
CezaraCezarului CezaraCezarului este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnal MCS - 34 ani

Citat:
Anterior postat de MCS Vezi mesajul
Buna dimineata la jurnal si la toata lumea
So...this is the big day...1 noiembrie
Adica ziua in care :
- am inceput tratamentul antifumat;
- in consecinta incep dieta stricta pentru ca nu cumva sa ma ingras;
- reiau antrenamentele zilnice.
Am fost saptamana trecuta la sala "de incercare"...m-am simtit ok, deci pot...doar ca obosesc mult mai repede, deh...pauza de 1 luna jumate isi spune cuvantul

Acuma...doamne ajuta sa imi iasa toate.
Revin cu meniul pe saptamana asta.
Da, chiar, meniu, vreau sa vad asta ca eu efectiv nu mai stiu ce sa mananc, e ca si cum s-ar fi terminat toata inspiratia, creativitatea si vointa cu privire la dieta. Asadar ma intorc la tine, sursa mea de incredere si putere de foarte multe ori.
Azi chiar e o zi mare, nu pot sa cred ca ai inceput programul anti-fumat. Asta ce inseamna, ca mai fumezi una-doua tigari sau gata, au disparut complet? Oricum ar fi, mult succes, eu nici nu visez la asa ceva. Ce bine-mi pare si ce bine trebuie sa-ti para si tie ca te-ai intors la sala, esti ca un peste in apa acolo si se simte, starea de spirit iti era mult mai buna cand intrai seara aici in jurnal si ne ziceai cat sport ai facut. Succes, Mona draga, si daca tot e 1 si peste 10 zile imbatranesc... poate ma apuc si eu de treaba sa scap de o burta din cele 5 pana de ziua mea.
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]