View Single Post
  #491 (permalink)  
Vechi 25 ian 2010, 16:14:33
huskygirl19's Avatar
huskygirl19 huskygirl19 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Monti-Incarcatura Glicemica-Hipocaloric
Date: 169cm, 75kg
Mesaje: 1.484
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Talking Re: Gasca fetelor care tin Montignac

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
am citit-o si am retinut ce-am vrut bineinteles - combinatia de mancare, chestia cu fructele si distanta intre mese. bineinteles la inceput m-a incantat dieta, dar cand mi-am dat seama ca io carne nu mananc am lasat-o balta
nu mananc carne(peste, pui curcan, nada de nada ), decat poate mezeluri si am zis ca decat sa mananc mezeluri pe care nu le pot manca fara paine am zis ca o las balta
am avut o luna- decembrie in care ma trezeam la ora 5 duppa masa si in zilele alea am ales sa mananc doar 500 calorii sau ceva de genul..
acuma ma trezesc tot asa pe la 1-2, am cam inversat ziua cu noaptea dar mananc mult mai mult chiar 1300,
bafta cu dieta, sa fie cu efect, si te asteptam la concurs de lunea viitoare, si acolo tre sa-ti numeri caloriile. te asteptam doar, nu e obligatoriu
oricum la mine acuma vine greul... alea 14 kg au fost surplusul surplusului...
astea 10 is mai grele ca sunt ultimele
Voi, cu caloriile voastre cu tot!!! Stai linistita, ca de azi am inceput sa imi numar si caloriile...in speranta ca Montignac combinat cu nitel hipocaloric da rezultate...In legatura cu trezitul tau...Si eu ma trezesc in jur de 12 . Acu, stiu ca cica tre sa mancam pana in ora 19. Dar...avand in vedere ca eu ma culc pe la 2-3...presupun ca pot sa trag d ora (ora 19 banuiesc ca este 'calculata' pentru oamenii care se culca cum trebuie...la 22-23). De aia nici nu scriu orele la mese...ca doar pranzul il iau pe la 17...micul dejun pe la 13...bine, micul dejjun la mine e deobicei o cafea decofeinizata.. Si tu nu mananci carne? Doamne , si ce mananci ? Si sa stii ca mezelurile's chiar bune fara paine...Eu am ajuns sa savurez mai mult gustul mancarii fara paine (bine, nu iti zic cat de mult ador painea cu unt...) Dar mezeluri, branzeturi...sunt chiar ok...daca mai pui si o felie de ardei gras...visssss!!!
Sa-mi zici mai multe despre concurs...ma bag si eu!!
huskygirl19, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
huskygirl19, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1744 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1227 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 711 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]