Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea I

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #491 (permalink)  
Vechi 25 ian 2010, 16:14:33
huskygirl19's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Monti-Incarcatura Glicemica-Hipocaloric
Date: 169cm, 75kg
Mesaje: 1.484
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Talking Re: Gasca fetelor care tin Montignac

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
am citit-o si am retinut ce-am vrut bineinteles - combinatia de mancare, chestia cu fructele si distanta intre mese. bineinteles la inceput m-a incantat dieta, dar cand mi-am dat seama ca io carne nu mananc am lasat-o balta
nu mananc carne(peste, pui curcan, nada de nada ), decat poate mezeluri si am zis ca decat sa mananc mezeluri pe care nu le pot manca fara paine am zis ca o las balta
am avut o luna- decembrie in care ma trezeam la ora 5 duppa masa si in zilele alea am ales sa mananc doar 500 calorii sau ceva de genul..
acuma ma trezesc tot asa pe la 1-2, am cam inversat ziua cu noaptea dar mananc mult mai mult chiar 1300,
bafta cu dieta, sa fie cu efect, si te asteptam la concurs de lunea viitoare, si acolo tre sa-ti numeri caloriile. te asteptam doar, nu e obligatoriu
oricum la mine acuma vine greul... alea 14 kg au fost surplusul surplusului...
astea 10 is mai grele ca sunt ultimele
Voi, cu caloriile voastre cu tot!!! Stai linistita, ca de azi am inceput sa imi numar si caloriile...in speranta ca Montignac combinat cu nitel hipocaloric da rezultate...In legatura cu trezitul tau...Si eu ma trezesc in jur de 12 . Acu, stiu ca cica tre sa mancam pana in ora 19. Dar...avand in vedere ca eu ma culc pe la 2-3...presupun ca pot sa trag d ora (ora 19 banuiesc ca este 'calculata' pentru oamenii care se culca cum trebuie...la 22-23). De aia nici nu scriu orele la mese...ca doar pranzul il iau pe la 17...micul dejun pe la 13...bine, micul dejjun la mine e deobicei o cafea decofeinizata.. Si tu nu mananci carne? Doamne , si ce mananci ? Si sa stii ca mezelurile's chiar bune fara paine...Eu am ajuns sa savurez mai mult gustul mancarii fara paine (bine, nu iti zic cat de mult ador painea cu unt...) Dar mezeluri, branzeturi...sunt chiar ok...daca mai pui si o felie de ardei gras...visssss!!!
Sa-mi zici mai multe despre concurs...ma bag si eu!!
huskygirl19, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
huskygirl19, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1744 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1227 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 711 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #492 (permalink)  
Vechi 25 ian 2010, 16:20:31
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac

Citat:
Anterior postat de huskygirl19 Vezi mesajul
Voi, cu caloriile voastre cu tot!!! Stai linistita, ca de azi am inceput sa imi numar si caloriile...in speranta ca Montignac combinat cu nitel hipocaloric da rezultate...In legatura cu trezitul tau...Si eu ma trezesc in jur de 12 . Acu, stiu ca cica tre sa mancam pana in ora 19. Dar...avand in vedere ca eu ma culc pe la 2-3...presupun ca pot sa trag d ora (ora 19 banuiesc ca este 'calculata' pentru oamenii care se culca cum trebuie...la 22-23). De aia nici nu scriu orele la mese...ca doar pranzul il iau pe la 17...micul dejun pe la 13...bine, micul dejjun la mine e deobicei o cafea decofeinizata.. Si tu nu mananci carne? Doamne , si ce mananci ? Si sa stii ca mezelurile's chiar bune fara paine...Eu am ajuns sa savurez mai mult gustul mancarii fara paine (bine, nu iti zic cat de mult ador painea cu unt...) Dar mezeluri, branzeturi...sunt chiar ok...daca mai pui si o felie de ardei gras...visssss!!!
Sa-mi zici mai multe despre concurs...ma bag si eu!!
pai citesti tu regulile. noul concurs incepe pe 1 feb
dar pe surt trebuie sa-ti facii meniurile pe fiecare zi si sa le postezi.
trebuie sa nu mananci sub 1000 calorii, dar nici peste cat ai slabi 0.5 kg/ saptamana
pentru asta iei un anumit punctaj
apoi mai iei punctaj pentru 30 minute sport, pt masaj sau pt sauna...
si cine strange punctajul cel mai mare castiga+ indeplineste targhetul castiga
plus trebuie sa ti pui un targhet de exemplu 3, 4 kg pt luna de concurs
si premiul e un interviu pe portal + kg pierdute
citestu mai bine aici concurs
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #493 (permalink)  
Vechi 25 ian 2010, 20:45:45
raluka's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 aug 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Date: 163cm, 76kg
Mesaje: 683
Aprecieri acordate: 8
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac

wooow dar ce s-a mai marit grupul nostru
Bine ati venit fetelor in grupul Montignac
  #494 (permalink)  
Vechi 25 ian 2010, 20:46:56
effegi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 ian 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Rina
Date: 167cm, 66.3kg
Mesaje: 637
Aprecieri acordate: 5
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac

Kiki uite un rezumat dupa care ma ghidez si eu
Micul dejun Michel Montignac ne propune doua variante de mic dejun, mic dejun lipidic si mic dejun glucidic.
Micul dejun glucidic
Acest mic dejun consta in glucide bune si este caracterizat de absenta oricarui lipid. Acesta este micul dejun recomandat, pentru a capata energie pentru intreaga zi. Un mic dejun glucidic cuprinde:
  • un fruct (mancat cu 30 minute inainte de restul mesei)
  • cereale complete (integrale, nerafinate)
  • paine neagra sau integrala
  • branza de vaci cu 0% grasime
  • cafea fara cofeina sau ceai slab
  • lapte cu 0% grasime
  • indulcitor sintetic
Micul dejun lipidic
Acest mic dejun consta in proteine si lipide si este recomandabil atunci cand sunteti plecati de acasa, fiind mai usor de procurat. Micul dejun proteino-lipidic este compus din:
  • oua
  • sunca, carnati sau jambon
  • branza
  • cafea fara cofeina sau ceai slab
  • smantana
Pranzul Pranzul va fi intotdeauna de natura proteino-lipidica. Pranzul poate fi compus din:
  • cruditati si legume permise
  • branza
  • peste
  • carne
Cina
Michel Montignac ne propune doua variante de cina, cina proteino-lipidica si cina pe baza de glucide bune.
Cina glucidica
Acest tip de cina consta in glucide bune si este caracterizata de absenta oricarei lipide. O cina glucidica cuprinde:
  • un fruct (mancat cu 30 minute inainte de restul mesei)
  • supa de legume (integrale, nerafinate)
  • orez integral, neprelucrat, cu sos tomat
  • salata, cruditati, legume
  • branza de vaci cu 0% grasime
Cina proteino-lipidca
Acest tip de cina va fi perfect asemanatoare cu pranzul, fiind compusa din proteine si lipide, fara sa contina glucide. Cina proteino-lipidica este compusa din:
  • oua
  • sunca, carnati sau jambon
  • branza
  • cafea fara cofeina sau ceai slab
  • smantana
EXemplu:

Dimineata
1 portocala (cu 1h inainte)

1 felie de paine integrala
100 grame branza degresata
1 cafea slaba indulcita cu zaharina

Pranz
-------
Macrou la cuptor (fara ulei) cu legume permise
Salata de varza

Gustare dupa 3 ore: 2 mandarine

Cina
----
Supa de legume permise
100 grame branza de vaci degresata

Interzise:
- paine alba
- paste fainoase albe (macaroane, spaghete....)
- orez alb
- zahar (indiferent de forma lui - ciocolata, prajituri, bomboane - mare grija la zaharul ascuns in diferite produse ca vegeta, crenvursti, mezeluri, bulionuri - suc de rosii din comert....)
- miere
- cartofi
- morcov fiert
- porumb - copt, fiert, faina (mamaliga)
- alcool

Permise:
- paine integrala, doar dimineata si doar cu lactate degresate (brinza cu 0% grasimi, iaurt degresat, lapte degresat)
- paste fainoase sau orez (integrale), doar la cina si fara nici un fel de grasime - astea merg doar cu salata de legume fara ulei sau cu rosii (suc de rosii - fara zahar)
- carne de orice fel fripta, fiarta, gratar
- oua in orice forma - fierte, prajite, omleta
- brinzeturi de orice fel
- cirnati - daca te asiguri ca nu au zahar sau amidonuri
- salate de legume in orice combinatie (cu frina la otet)
- peste - doar daca nu e facut pane cu faina sau malai


GRUPA A (glucide): cereale integrale, paine integrala, paste integrale, orez nedecorticat, lapte degresat, iaurt degresat, fructe

GRUPA B (proteino - lipide): carne, peste, oua, smantana, branza, uleiuri vegetale

GRUPA C (legume): salata, morcovi cruzi, ceapa, conopida, spanac, fasole verde, telina, ridichi, gulii, castraveti, varza rosie, varza alba, rosii crude, usturoi

GRUPA D (glucido lipidice): lapte, nuci, alune, arahide, migdale, creier, ficat, soia (faina), germeni de grau, paste cu ou, nuca de cajou, nuca de cocos, ciocolata, zahar, masline, castane, castane dulci, scoici st. jaques, stridii, avocado – in prima faza interzise. Se poate bea lapte degresat.

grupa A se poate combina cu grupa C;

grupa B se poate combina cu grupa C;

grupa A nu se va combina cu grupa B;

Fructele se papa inainte de micul dejun cu 20-60 minute sau la 3-4 ore de masa de prinz sau de seara.

Apa nu se bea nici inainte nici in timpul mesei, cel mai bine dupa.

Obligatoriu trei mese pe zi

Pauzele care trebuie lasate intre mese sunt urmatoarele:
intre o masa glucidica si una lipidica 3 ore
- intre o masa lipidica urmata de una glucidica 5 ore
- intre mese de acelasi fel nu conteaza
- fructele se mananca dimineata cu minim jumatate de ora inainte de masa sau intre mese la minim 2 ore dupa masa si cu o ora inainte de masa urmatoare.
Cafeaua cu cofeina si ceaiul negru trebuie evitate.

Masa majoritar protido-lipidica (carne si peste de exemplu) nu va contine decit glucide cu un index glicemic foarte mic (inferior sau egal cu 35), ca lintea verde, legume verzi....

Masa majoritar glucido-protidica va contine foarte putin sau chiar deloc grasimi poly si mononesaturate (adica ulei de masline, de floarea-soarelui, pesti si crustacee). Glucidele vor fi alese printre cele cu index inferior a 50.

Glucidele bune sint considerate cele cu indice glicemic 50, sau mai mic, restul sint glucide rele si sint interzise complet. Atentie la unele alimente cu indice glicemic mic, care sint totusi interzise, fiind glucido lipidice (de ex. alunele)


Alimente interzise:

Glucide cu IG > 50 Zahar Faina alba Orez Cartofi Dovleac Morcov (preparat termic) Avocado Banane Pepene rosu Ananas

Proteine
Carne de gasca, Rata Lapte integral

Alimente glucido-lipidice
Masline Alune Seminte floarea soarelui Seminte dovleac Migdale Fistic


Grupa A

Glucide cu IG<35
Fasole verde Mazare pastai Bame
Salata verde Varza Morcov crud
Praz Telina Brocolli Conopida Ceapa Usturoi
Ardei Vinete Rosii
Castravete Linte Fasole neagra (boabe)

Mere Pere Caise
Piersici Pepene galben (la limita) Portocale
Grepfruit Mandarine Struguri Fructoza

Lactate
Iaurt 0%

Proteine
Peste Icre


Grupa B

Proteine
Carne slaba Oua

Lactate
Iaurt (peste 0.5%) Branza (peste 0.5%) Cascaval

Grasimi
Ulei Smantana Unt

Grupa C

Glucide cu 35<IG<50
Faina integrala Fasole boabe Spaghete integrale (cat mai putin fierte "al dente")
Orez integral (cat mai putin fiert "al dente")

Soia Naut

Lactate
Lapte 0% Branza 0%



SĂ REZUMĂM PRINCIPIILE DE BAZĂ ALE FAZEI I
Nu amestecaţi niciodată glucidele rele (pâinea albă, făina, făinoasele) cu lipidele (carnea, grăsimile, uleiurile) în cursul aceleiaşi mese.
Evitaţi toate elementele glucido-lipidice (ciocolata, avocado, ficatul, alunele).
Eliminaţi în totalitate zahărul din alimentaţie.
Nu mâncaţi decât făină necernută.
Nu mâncaţi decât pâine neagră cu tărâţe sau integrală, fabricată cu făină necernută (o mâncaţi numai la micul dejun).
Uitaţi cartofii şi, mai ales, pe cei prăjiţi.
Uitaţi orezul alb. Mâncaţi numai orez neprelucrat sau sălbatic (cu moderaţie).
Nu mâncaţi niciodată paste făinoase făcute cu făină cernută.
Renunţaţi provizoriu la alcool, sub toate formele: aperitiv, vin, bere, digestiv. Este o măsură esenţială, în Faza I. După aceea, vinul va putea fi reintrodus, în doze rezonabile.
Evitaţi cafeaua prea tare. Obişnuiţi-vă să beţi cafea decofeinizată.
Nu săriţi niciodată peste o masă. Repartizaţi alimentele în trei mese, luate – pe cât posibil – la aceeaşi oră.
Limitaţi consumul de “lipide rele”, preferându-le pe cele “bune”, pentru a preveni bolile cardio-vasculare (vezi Capitolul II).
Încercaţi să beţi cât mai puţin când mâncaţi, pentru a evita diluarea sucurilor gastrice. Nu beţi niciodată la începutul mesei.
Nu mâncaţi în grabă. Mestecaţi bine şi evitaţi orice încordare în timpul mesei.
Preparaţi-vă singuri sucurile de fructe. Evitaţi băuturile acidulate şi sucurile de fructe fabricate industrial, care conţin zahăr.
Aşteptaţi 3 ore după o masă glucidică (de exemplu, după micul dejun) înainte de a ingera lipide.
Aşteptaţi 5 ore după o masă lipidică, pentru a ingera glucide.
Mâncaţi multe fibre alimentare (celuloză), salate, legume verzi, fructe (vezi tabelul din Capitolul II).
Avertisment: cele enunţate mai sus nu constituie decât rezumatul câtorva principii prezentate în text. În nici un caz nu trebuie să le consideraţi ca pe metoda însăşi, sub formă condensată. Aplicaţia anarhică a acestora, de către cineva care nu ar fi luat cunoştinţă de capitolele anterioare şi următoare, ar putea duce la un dezechilibru alimentar ce ar risca să devină periculos datorită unei proaste gestiuni a lipidelor.
effegi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1834 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1317 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #495 (permalink)  
Vechi 25 ian 2010, 20:47:21
raluka's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 aug 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Date: 163cm, 76kg
Mesaje: 683
Aprecieri acordate: 8
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac

Citat:
Anterior postat de drama queen Vezi mesajul

si ca gustare ce pot papa?
ca gustai:sunca Praga, salam, oua tari branzeturi,fructe,rosii
  #496 (permalink)  
Vechi 25 ian 2010, 20:47:39
effegi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 ian 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Rina
Date: 167cm, 66.3kg
Mesaje: 637
Aprecieri acordate: 5
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac

Fetele muraturile putem sa le mancam la gratar?
effegi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1834 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1317 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #497 (permalink)  
Vechi 25 ian 2010, 21:43:58
drama queen's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 1.63cm, 64kg
Mesaje: 1.657
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac

effegi banuuiesc ca da nu vad nimic caloric in asta..
Inaltimea este incorecta. drama queen, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #498 (permalink)  
Vechi 25 ian 2010, 21:44:31
drama queen's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 1.63cm, 64kg
Mesaje: 1.657
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac

te-ai apucat de multa vreme de monti?
Inaltimea este incorecta. drama queen, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #499 (permalink)  
Vechi 25 ian 2010, 21:52:53
huskygirl19's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Monti-Incarcatura Glicemica-Hipocaloric
Date: 169cm, 75kg
Mesaje: 1.484
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac

Fetelor, va anunt ca eu azi m-am reapucat de Monti, cu 2 noutati- care sper eu sa fie imbunatatiri (astept pareri si sfaturi). Pana acum eram genu care manca rar si bine- adica 2 mese pe zi- si a dat rezultate...pana la un moment dat. Si nu numaram caloriile. Toata lumea sustine ca trebuie sa iei 5 mese pe zi, asa e cel mai sanatos, si asa ii dai organismului tau de lucru. De astazi mananc putin dar des (chiar daca in meniul meu nu se vede asta...dar ce am mancat a fost practic la interval de 2-3 ore, n-am setat la fiecare gustare ora, le-am grupat cat de cat) si numar caloriile. Sper ca lunea viitoare cand ma cantaresc sa misc si eu tickerul meu purcelus din loc
huskygirl19, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
huskygirl19, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1744 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1227 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 711 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #500 (permalink)  
Vechi 25 ian 2010, 22:04:29
effegi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 ian 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Rina
Date: 167cm, 66.3kg
Mesaje: 637
Aprecieri acordate: 5
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac

Queen lunea trecuta am inceput aceasta dieta dar am facut multe greseli satamana trecuta pentru ca nu ma informasem prea bine acum deja parca imi e mai clar.
effegi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1834 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1317 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta, dieta montignac, diete, montignac, slabire, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Muffins Montignac mishutza Retete Montignac Faza II - Dulciuri si Deserturi 3 24 aug 2012 13:13:03
Dieta Michel Montignac - Faza I Slabuta Dieta Michel Montignac 86 29 iul 2012 15:18:02
Ghiveci Montignac teodora Retete Montignac Faza I - Mancaruri cu legume 1 10 apr 2011 22:46:15
Salata de pui-Montignac Roxana Retete dietetice de salate 0 10 mai 2009 17:25:26

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole