Subiect: Jurnal andra
View Single Post
  #4916 (permalink)  
Vechi 17 iun 2010, 07:58:15
lavydor's Avatar
lavydor lavydor este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mai 2010
Locaţie: Pordenone, Italia
Vârsta: 43
Dieta: Personalizata
Date: 163cm, 56kg
Mesaje: 877
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal andra

Citat:
Anterior postat de lory Vezi mesajul
ok am sa va povestesc maine ce si cum. cu toate ca prevad ca nu va fi happy end in acest caz.
slabuta eu ies, ca ma dor coatele cum stau pe burta in pat .. somn usor si ms inca o data pt sfaturi
Lory si eu am citit cele intamplate si ma doare stomacul . Am spus de la bun inceput ca nu sunt de conceptie ca eu sa raman acasa ca tu vrei sa iesi cu baietii...ori sunt eu prea cu ochii in patru ori nu e sanatos sa socializam separat! Eu mereu am fost de principiul..ma vrei sa nu ma vrei si dragoste cu sila nu se poate. Una e cand aveti o cearta si nu va vorbiti, alta este cand iti spune sa iti faci bagajul sa pleci. Nu am retinut ce varsta are el dar daca e apropiata de a ta se intampla sa nu fie suficient de matur sa stie ce vrea sau sa stie sa puna cartile pe masa indiferent de situatie. Chiar daca ar fi gasit pe altcineva trebuia sa iti asume responsabilitatea faptelor si sa discute cu tine nu sa iti dea un tel sa se asigure ca ti-ai facut bagajul.
Unu la mana: pleaca!
Doi la mana: niciodata sa nu lingi unde ai scuipat ca nu vrei mai fii propriul tau stapan. Eu una daca mi s-ar intampla asa as pleca si mi-as pierde urma pe cat cu putiinta si nu m-ar incalzi ca si-a revenit si mai bine ii era langa mine! Trebuia sa ii fie clare aceste lucruri din perioada in care erati impreuna!
Trei la mana: stiu ca este la naibii de dureros, ca nimeni si nimic in momentele astea nu te poate alina intr-un fel...dar vei descoperi ca de regula noi chiar suntem puternice si trecem peste ele.
Am avut si eu o experienta asemanatoare in care am suferit mult, in care azi eram ..fff bine si maine pleca spunandu-mi ca de fapt nu sunt ceea ce vrea, ca nu are rost relatia si alte baliverne greu de inghitit!..apoi urmau telefoane!
Sa nu accepti niciodata jumatatile de masura sa fie alba sau neagra, e cel mai bine pentru tine si pentru a te pune la adapost departe de suferinte!
Nu am prea multe cuvinte, dar, lucrurile sunt clare, vrea sa pleci, go on with your life..ca ai abea 21 de ani, barbati sunt o groaza, si chiar de buna calitate, asa ca de ce sa nu fii iubita, respectata apreciata in loc sa fii verificata daca ti-ai impachetat hainele!
Fa orice ca sa iti fie bine, sa nu ajungi sa te rogi pentru o explicatie sau ceva mai mult!
Pacat, ca sunt atatia barbati superficiali, barbati-copii care fac ce fac...si produc atata suferinta!
Stai cu noi pe forum, noi suntem aici, vorbim, ne incurajam, iti garantez sprijinul meu in problema asta si toate vorbele bune care ti le pot spune!
Ai grija de tine si te astept cu vesti!