View Single Post
  #492 (permalink)  
Vechi 04 nov 2010, 00:53:41
Sand's Avatar
Sand Sand este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Sand - de la mare...la mic in 6 luni de neuitat. :)

Citat:
Anterior postat de nicolleta Vezi mesajul
Salutare!Ai reusit sa te tii de meniu?Sa ai o zi frumoasa!
Salut,

Uite chiar in momentul asta m-am logat pe forum si vad mesajul asta nou de la tine, trimis nu de mult.

Am respectat meniul pana la a doua gustare. In loc de ce am scris (fructe si nuca) am mancat a doua jumatate din cartoful yams cu branza de vaci 2% grasime si niste pasta de rosii. Am halit si 2 lingurite de gem pentru diabetici (fara zahar - are 10 calorii lingurita).

Acum tocmai ma pregateam sa-mi fac programul cu Leslie, deci sportul. Sunt in echipament de sport acum cand scriu.

Seara o sa mananc portia de fructe pe care trebuia sa o mananc la gustare ca e deja pregatita intr-o casoleta. Eu mananc pe la ora 18,30 ca ma culc foarte devreme. Am vrut sa fierb fasolea aia pentru seara si se stricase in punga desi nu am luat-o decat de vreo 3 zile. Asta e, am aruncat-o si mi-a parut rau dar nu am avut ce face.

Meniul pentru maine:

- md: apa cu lamaie, cereale cu lapte degresat, zmeura proaspata si praf de scortisoara peste cereale, + 2 lingurite de seminte de in macinate tot in bolul ala, 3 albusuri de ou fierte, apa;
- g: orez negru portie mica cu branza de vaci 2% grasime, apa, ceai verde cu lamaie mai tarziu;
- p: souffle de zucchini cu snitel vegetarian si salata, apa;
- g: fructe cu nuca, apa;
- s: 2 clatite (facute cu faina neagra si lapte degresat) umplute cu branza de vaci 2 % grasime si pesto (pasta de busuioc proaspat).

Daca nu fac maine seara clatite (sa vad....) o sa mananc altceva, nu stiu inca ce. Revin maine sa scriu ce si cum.

Vreau sa fac maine o ora de pilates. Ma opresc aici si ma retrag sa transpir.