View Single Post
  #492 (permalink)  
Vechi 13 sep 2011, 09:27:36
Geanynna's Avatar
Geanynna Geanynna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 mai 2011
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 35
Dieta: personalizata
Date: 166cm, 61kg
Mesaje: 2.383
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (II)

Citat:
Anterior postat de alosadci Vezi mesajul
salut! Astazi am alergat 30 min...dar foarte greeeeuu..dupa 4 zile fara sport...dar am mancat foarte mult..apropos mie frica sa nu ma alatur celor care sufera de bulimie..ma ingrozeste ce am citit astazi despre aceasta boala...si daca sincer am acele simptome de bulimie...O Doamne fereste..Ce sa fac?
Nu te precipita cu concluziile, zic eu. Trebuie sa-ti revii, sa aduni forte noi si proaspete, mult optimism si sa papi sanatos, ceeea ce trebuie
Acum ca ai mancat o data mai mult n'a fi foc, vorba aia..poate esti intr-o perioada cand esti obosita de atata dieta si slabire si mai stiu eu ce.
Aduna forte noi si da-i bataie! Nu te lasa asa posomorata ca nu-i voie
Citat:
Anterior postat de SOAITA ADINA Vezi mesajul
neata slabutelor, eu acum am gatat de aspirat, am dus fata la gradi la 8 si lenevesc un pic, eu nu stiu ce tot fac dar de dieta nu m-am mai tinut, am cam papat de toate si cred ca se si observa, tb sa o iau de la capat cu dieta ca altfel nici la anu nu mai ajung la 55 kg, cred ca ma apuc de sb faza 1, si intr-o sapt scap de 2 kg si am terminat
Ciao Adina.
Se merita sa tii SB I pt 2 kilograme? Nu cred
Si vezi ca iei kg inapoi dupa ce renunti la SB si papi normal.
Eu zic sa treci pe personalizata, poate calorii asa cat metabolismul bazal si cu sport sigur vei reusi! Nu mai ai mult deloc

Si eu am devenit o lenesa dar de ieri fac miscare zilnic, nu mai pap nici o prostie, nu mai beau nici o gura de suc si sunt increzatoare ca am sa reusesc

Ce zici?
__________________
Daca Vrei, Poti !
Jurnalul meu Geanynna
Geanynna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2037 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1520 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]