View Single Post
  #4922 (permalink)  
Vechi 30 apr 2010, 12:18:13
Red_Rose's Avatar
Red_Rose Red_Rose este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 1.494
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Buna,Mira.Ce mai faci?
La mine in ultimul timp se primeste ca am mai multe proteine si legume acasa si e asa bine pt ca asa pot tine normal dieta.Mai trisez eu dar deobicei chiar daca o fac ma stradui sa fie dimineata.Iata alaltaieri am papat cioco neagra dimineata iar azi dulceata de caise tot la md.Asa macar nu ma pot umbufteca mult pt ca stiu ca peurma la scoala cu burta umflata nu imi place sa merg.Se simte ca deja a venit primavara la mine iarna nu prea mincam asa multe legume.Maine sarbatorim ziua lu fratemiu si macar bine ca vom face frigarui si n-o sa stau toata ziua cu fata in bucatarie.Carnea pe gratar e ok,asa ca nu ma voi infrupta tare Cit despre SOP acela al meu tot inca mi-e frica de pastilele pe care mi le vor prescrie.
la voi cum e timpul?la mine s-a facut cald acum la amiaza ca imi era rau in rutiera.
Red_Rose, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1906 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1389 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 615 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]