View Single Post
  #4924 (permalink)  
Vechi 21 dec 2011, 09:08:40
Plecatalaplaja's Avatar
Plecatalaplaja Plecatalaplaja este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 dec 2010
Locaţie: N/A, Canada
Vârsta: 42
Dieta: Montignac
Date: 158cm, 64kg
Mesaje: 373
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de AvramRaluca Vezi mesajul
Buna fetelor

Din pacate eu m-am ingrasat cam 2 kg nu stiu de ce mai ales ca nu mai mananc lactate decat un iaurt de 140g dimineata. Am eliminat painea chiar si cea wassa si am eliminat si magiunul pt ca e scump acum....
In ultima vreme ca nicioada am mancat salata la pranz si seara, salate mari conforme. Ca si carne am mancat doar pui la gratar si seara peste ton sau somon.

Gustari ce-i drept am luat migdale, cioco 70% si smochine, mai mereu am mancat mai mult decat recomandat dar totusi... sa ma ingras atat? As fi inteles daca nu slabeam ...

Azi am mancat asa:
MD: 1 mar si o portocala, iaurt 140g cu fulgi ovaz bio
P: Salata cu rosii, ardei, castravete si 2 oua fierte
G: 1 mar
C: 100g orez salbatic fiert cu ardei si sos picant (facut in casa, conform)

O sa incerc sa nu mai beau deloc alcool, sa nu mai iau gustari de gen migdale etc caci vad ca ma ingrasa.

Va doresc mult succes in aceasta perioada plina de tentatii. Pupici

Raluca
Salut,

Eu am citit undeva ca stagnarea (nu ingrasarea, ce e drept) se datoreaza fructelor, fainurilor, dulciurilor si branzeturilor. Poate incerci sa nu mananci atatea fructe. Poti incerca in loc de fructe (la una din gustari) niste morcovi de exemplu, sau alune de padure.

Eu cand am stagnat am limitat fructele si ciocolata neagra, si am vazut rezultate. Acuma, si fiecare corp e diferit.