Subiect: Rina 90" s
View Single Post
  #493 (permalink)  
Vechi 17 iun 2010, 21:04:03
ANA FLOREA's Avatar
ANA FLOREA ANA FLOREA este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 27 mai 2010
Locaţie: Sfantu Gheorghe, Romania
Dieta: dieta Rina de 90 zile
Date: 168cm, 81kg
Mesaje: 20
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Rina 90" s

Multumesc RaluRalu pentru incurajare....si tuturor slabutelor....am reusit sa imi descarc dieta Rina si chiar sunt incantata de retetele si sfaturile din carte!!!...sper sa reusesc pana la final, cu toate ca nu am tinut regimul strict pana acum, o sa merg inainte si asta numai datorita voua!!!....Nu m-am mai cantarit si nici nu simt ca am mai dat jos ceva...eu am facut o mare prostie, inainte de a tine dieta Rina, am tinut 15 zile dieta Nicoletei Luciu si nu am avut nici un rezultat cu ea...nu stiu cum am rezistat asa strict doar cu supa si compot de mere!!! si la dieta Rina am facut abateri...in fine...cred ca organismul meu a avut un soc serios cu modul in care m-am alimentat, iar acum cand mananc cat de cat asa cum trebuie el nu mai reactioneaza.....oricum imi trebuie rabdare si dupa o sarcina cu atatea kilograme acumulate si varsta....isi spune cuvantul, iar sport nu pot practica din cauza unei operatii de hernie de disc , doar inot, dar merg in fiecare zi pe jos la plimbare cu bebe...evident...cred ca si asta conteaza....dar imi trebuie rabdare si ambitie!!...va pup si sa auzim numai de bine!!!
ANA FLOREA, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1963 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1446 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 672 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]