View Single Post
  #493 (permalink)  
Vechi 15 oct 2011, 09:10:26
iuanutza's Avatar
iuanutza iuanutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

iubita mea, tu azi ai carbo, maine ai vitamine daca imi reamintesc eu bine...si maine ziceai ca vine mama ta cu jumeri....f nasol, mai ales ca la vitamine se consuma fructe si legume din doua in doua ore...eu as face ceva de genul:tii maine ziua de vitamine cum trebuie, pt ca nu ai voie sa-ti schimbi tu zilele cum vrei, iti pui niste jumeri de o parte pt ziua de proteine, adica luni...fi atenta aci....luni la proteine pana la pranz sti ce ai de facut...apoi la pranz daca tot simti ca pofta de jumeri nu te-a lasat si chiar nu poti rezista....mananci asa cam cat incap in pumnuletul tau niste jumeri cu o salata mare de legume...dar pt ca is jumeri si alea is grase, nu mai ai voie sa mananci si feliuta de paine, daca era carne mai slaba sti ca se poate manca o feliuta de paine la pranz atat la proteine cat si la amidonuri....iar la cina jumate din cat ai mancat la pranz...cam o sa ti se faca foame, insa trebuie sacrificiu daca tu vrei jumeri, ca daca era carne de pui puteai sa mananci de sa te saturi ca era ok...dar jumeri grase de porc....mai subtirel, deci imi intelegi ideeea?
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]