View Single Post
  #4938 (permalink)  
Vechi 06 nov 2011, 08:57:59
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna dimineata!Cu mare rusine si aproape cu lacrimi in ochi va spun ca ieri am mancat aproape o paine intreaga.Integrala....In viata mea, fetelor, nu am mancat atata paine intr-o zi.Nici in cele mai proaste situatii, nici cand aveam aproape 90 de kile...SI ieri....SI nu pot sa gasesc explicatia.Stiu doar ca, avand-o la mine ca am cumparat de la brutarie sa am "mai multe zile: , m-am dus si am rupt acum o bucata,mai tarziu o bucata....Mi-e rusine de intru in pamant....Si macar de m-as fi oprit acolo, dar nu m-am oprit cand am ajuns acasa, am mai mancat si alte tampenii....Si astazi prajituri la mine in casa de onomastica in avans a surorii mele.....

Pana si iubi s-a intrebat ce e cu mine pentru ca el stia ca eu nu sunt cu mancarea asa, si cand m-a cunoscut, si la 70 si la 84 de kile, eu nu prea mancam, nu prea vroiam sa aud de mancare din cauza complexelor si greutatii mele.Si ieri chiar m-a intrebat ce se intampla cu mine cand i-am spus cat am mancat....Eu ii faceam lui morala altadata ca mananca prostii si tarziu seara si acum s-au cam inversat rolurile.....

Cu alte cuvinte va urez o duminica frumoasa, a mea nu stiu cum o sa fie, mai ales ca suntla serviciu....
Am si iesit de aici....probabil daca v-as privi in ochi mi-ar crapa obrazul pentru ca tot citesc despre fete care slabesc, care sunt cuminti si fac sport si primesc si rezultate.iar eu vin mereu si ma tangui....|
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de happygirldiana; 06 nov 2011 at 09:00:45.