Subiect: Jurnal Jolye79
View Single Post
  #494 (permalink)  
Vechi 05 sep 2010, 06:51:49
jolye79's Avatar
jolye79 jolye79 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit Re: Jurnal Jolye79

Citat:
Anterior postat de bobopuiu Vezi mesajul
Buna Jolye..
am trecut sa te salut..si ti mai studiam meniurile..
ce voinic e alex..
am inceput si noi diversificarea,cu sucuri de fructe..
si bebe suge noaptea, si cum ziceai si tu..cateva tocaieli apoi somn......
va pupam..si spor la concurs
Ai vazut ca la inceput mancam destul de bine - 1800-1900 calorii/zi - si tot slabeam. Acum am mai redus numarul, ca nu mai alaptez atat de des si, prin urmare, nici arderile nu mai sunt asa de mari ca atunci.
Sucuri de fructe nu le-am dat copiilor, abia acum ii fac lui Tudor, ca-mi cere suc cu paiul si decat sa-i dau de cumparat...mai bine ii fac eu acasa si gata. Mi-a zis pediatrul meu sa evit sucurile de fructe ca nu prea contin mare lucru cu exceptia zaharului si ca mult mai bun este un piure de fructe (are fibre). Teoretic da, dar...teoria mai spune ca este mai bine sa incepi cu piureul de legume, ca sa nu dezvolti copilului preferinta pentru gustul dulce. La Tudor a mers asa, dar la Alex...de la 6 la 7 luni abia daca-mi gusta cateva lingurite de para razuita, si atunci trebuia sa ma maimutaresc in ultimul hal!!! Iar pireul de legume mi l-a mancat amestecat cu iaurt pana la 8 luni!!! Cati copii atatea nazuri!
__________________
Jurnal 2010
Jurnal Jolye79

Jurnal 2014 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...4-a-12483.html
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]