View Single Post
  #496 (permalink)  
Vechi 26 sep 2011, 12:54:25
kisa's Avatar
kisa kisa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: Valenii de Munte, Romania
Vârsta: 55
Dieta: Dukan
Date: 160cm, 70kg
Mesaje: 5.575
Aprecieri acordate: 669
Am fost apreciat(a) de 1.042 ori in 683 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg (VI)

Citat:
Anterior postat de Gabi M Vezi mesajul
Am inteles, multumesc pt sfat, o sa evit strugurii. Vad ca ai slabit binisor, ce dieta urmezi? Eu incerc sa mananc sanatos, sa ma incadrez in maxim 100 kcal pe zi, urmand sfaturile dr. Mihaela Bilic din cartea ei.

Binisor ai zis bine ca se putea si mai bine, dar am trecut prin cateva petreceri!!!???? Ce incerci tu incerc si eu , tot M.Bilic. Am inceput cu Atkins ( nu mi-a recomandat-o nimeni, ba chiar m-au tras de urechi mai multe persoane) si am inceput incet incet sa adaug cateva grame de carbohidrati, in rest fructele sunt restrictionate la maxim, nimic paine, fainoase, patiserie, ZAHAR, si ma incadrez in 1000 kcal/zi. Merge incet si prost, dar nu fara rost! Mergem inainte. Am si un fel de pariu de castigat, asa ca .....
kisa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1744 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1227 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 970 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]