View Single Post
  #49889 (permalink)  
Vechi 02 feb 2016, 20:16:48
niculina04's Avatar
niculina04 niculina04 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Beau eu si pt voi 3 sticle de 1.5 l /zi+2 ceaiuri ,de o sapt am renuntat la cafea,eram mereu balonata si cu vartej in crestet

Rozi super cana !!!! Eu cand am tinut dukan tot la fel aveam dureri sub coasta dreapta de multa carne,de Craciun am mancat carne de tara zilnic si la fel am fost,si tot la dukan imi aparusera bubite pe corp care ma mancau ingrozitor

De ieri am inceput shred 30 day la care mai adaug vreo 13 min sa ajung la 40/zi
La cap mancare stau binisor,ieri am bagat o briosa si nu mai stiu ce pe la 21h,chiar am uitat!!....azi doar gustai o briosa dulce si mancai una cu branza + niste paste cu legume si curcan,100 gr fierte in rest tot ce am mancat a fost ok,mai am de munca la asta.
De trei zile am si "miraculosul" ansamblu:pantalon,bustiera,centura de transpiratie si slabirel-am gasit redus 70% ,dar cred ca sunt bani aruncati,daca nu muncesti si nu tii dieta nema efectul,dar .....ma "imbranceste" in coaste gandul ca nu l-am cumparat degeabamacar sa-l folosesc
O seara frumoasa!!!
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui niculina04:
myha (03 feb 2016), rozica1965 (02 feb 2016)