View Single Post
  #4997 (permalink)  
Vechi 08 nov 2011, 21:40:18
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul

cu placere scumpo, e f usor, hai ca-ti zic in mare...in toate zilele m.d e la fel, apoi la proteine un singur gen de proteina pe toata ziua-la pranz trebuie musai ca pe langa proteina aia sa ai si o felie de paine, la ziua de amnidon, la fel, pranz-amidon plus o felie paine...cina pe jumatate, adica fara felia aia de paine...normal legume si salate la pranz si cina...la carbo-pranz-ori paste, ori mamaliga, ori blat pizza, in aceasta zi se foloseste f mult sosul de rosii sau rosiile f bune pt inima si fac ca si carbo sa se absoarba mai bine...la vitamine ca sa nu te apuce ameteala se mananca si cate un pumn de nuci, sau seminte neprajite sau sarate...dimineata ca sa nu ai probleme cu stomacul, nu manca fructe acide gen portocale, mere, prune...ma refer exact de cum te-ai trezit...bananele is f bune de a incepe ziua, kiwi la fel, perele iara is super...si sa te uiti mereu in meniurile Cristinei, pt ea jos palaria...te pup scumpo
Scumpica, am bagat la cap Acolo ramane Dar ia zi-mi, ciocolata calda nici gand, asa-i?
O sa incerc sa nu mananc mere sau alte acide de cum ma trezesc, la md.Zilele astea asta o sa mananc, asta am in casa si de altceva nu mai am bani.Dar pe 15 iau salariul si fac plinulMa uit acush si pe meniurile ei.Dar ia zi-mi, apropo de meniuri,. ar trebui sa incerc sa mananc 1000 de calorii chiar si la RIna?Azi am avut in jur de 700.Mi-e sa nu fie prea putin dar daca mananc 1000 mi-e sa nu mananc prea mult petru RIna Cum fac?
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]