View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 03 ian 2013, 21:22:35
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Din ciclul "S-au dus sarbatorile, toate suntem rotunde"!

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Extraordinar titlu de topic
Si eu sunt fruntasa la rontunjimi, din nou.
Am dat-o si eu pe ceaiuri azi... verde nu a mai incaput... dar maine voi bea... desi nu imi place deloc si imi vine sa vars dupa el... am sa beau, ca n-am incotro...
De sport... nici nu e de deschis capitolul... abia ma misc prin casa, ce sa fac fandari, flotari si genoflexiuni...
Sper sa pot sa o iau maine de la capat cu dieta si sportul... sa nu esuez ca azi...
Si sunt balonata si eu de numa numa... ce senzatie... ajung sa imi fie o ciuda pe sarbatorile astea de Doamne fereste!! Nu pe mine... pe ele!
Fandari,genoflexiuni????Ce-s alea?Ca eu nici in fund nu pot sta)Sunt consitenta ca e apa,sunt multe alte chestii dar sunt si kileeeee!!!!Si la fel prind si eu ciuda pe sarbatori,ce nerusinate!Sa ma faca sa mananc atat??Dar eu s anuc umva sa pun vreo frana pe undeva

EU am zis sa incep de maine sportul, macar ceva usor, m-o ajuta sa ma mai dezumflu, ca pt asta am deschis topicul, dar sa vad cata vlaga am...Ma gandeam la vreo detoxifiere ceva,dar nu stiu ce sa aleg,ceva sanatos...
Citat:
Anterior postat de Creatsa Vezi mesajul
Chiar ca extraordinar titlu )
Eu azi am mancat cat de cat corect in jur de 1300 cal si am baut multe ceaiuri iubi s-a dus la varumio la sala si eu ioc...cine sa alerge pe banda sau sa faca exercitii la cat de rotunda sunt?
E bine-asa atunci, 1300 de calorii eperfect!Eu am luat 1300 de calorii din icre cred.Si paine!Plus inca vreo jde mii de calorii din prajituri, bata-le-ar vina!)
Citat:
Anterior postat de Madalina Nenciu Vezi mesajul
Buna draga mea si la multi ani in primul rand!
Eu tocmai cautam butonul de ''Like'' pentru acest topic!Buna idee ai avut cu acesta
In toate spusele tale ma regasesc, si nici nu stii cata dreptate iti dau...
Eu am inceput de ieri sa-mi revin la ''normal'' cu mancatul, cum s-ar spune...de asemenea am inceput sa beau si ceai rosu cu ginseng pentru detoxifiere si este ceva mai ok...insa kg in pus nu-mi dau pace...
Asa ca am decis sa adopt o alimentatie sanatoasa(excluzand tot ce este necurat) si sa merg la kangoo jumps.Pe data de 10 merg sa-mi fac abonamentul si ''sus pe cai''!
Pupici
Buna, Madutza!
Ma bucur ca v-am nimerit cu topicul!SI eu aveam nevoie de asa ceva
Vad ca si tu te redresezi usor usor.Eu azi am fost praf!Dar sincera sa fiu nu vreau sa maia ud de mancare!Inainte de a pleca la serviciu pusesem in geanta o portocala si un mar, am zis ca fructele poate fac bine si pot fi un inceput,dar le-am lasat acasa, nu as fi putut sa mananc.

Asa, bine ca zici de ceaiurile alea pt detoxifiere, chiar ziceam si eu ca as adopta o cura de detoxifiere ceva,dar nu stiu ce....Poate-poate strang ceva idei de pe la voi....

Cat despre sport, astept sa aduca stia la sala hotelului benzile noi si o sa vin si eu,macar de doua ori pe saptaman iar in rest am sa fac acasa.Nu stiu inca ce,dar am sa fac...
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui happygirldiana:
Rallara (03 ian 2013)