Subiect: Jurnal lauram22
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 01 oct 2010, 11:19:41
lauram22's Avatar
lauram22 lauram22 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Date: 164cm, 56kg
Mesaje: 231
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal lauram22

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


Nu asta am vrut sa iti sugerez.
Ca sa iti calculezi sa vezi ca esti sub limita sau ai un aport caloric sanatos.
Pentru ca eu sunt sigura ca esti sub 1000, asta numai daca nu ai cantitati extra mari la alimentele ingerate.
am inteles ce zici tu... sub 1000? pai...
ieri: 1/2 iaurt degresat + cereale secara, salata de pui, maioneza si telina, cotlet de porc haiducesc, orez cu legume, 2 struguri, iar seara... 2 linguri de salata cu maioneza, porrumb si ciuperci si 2 crackers cu icre... seara am cam facut-o de oaie, dar nu m-am putut abtine...
azi: 1 nectarina, 1/2 iaurt degresat + cereale secara, iar la pranz mi-am comandat ciorba de fasole cu afumatura (nu mananc decat zeama, ca doar aia imi place), pulpe de pui la gratar si salata de varza alba. diseara am in plan 2 crackers cu magiun de topoloveni.
cum ti se pare meniul zilnic? ah... si de marti n-am mai alergat ca sunt racita cobza, cred ca duminica mai ajung
p.s. la pranz mananc mancare de la firma de catering, asa ca ma adaptez in fiecare zi...
lauram22, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1917 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1400 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 884 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]