View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 08 oct 2010, 18:19:53
vedrana's Avatar
vedrana vedrana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 19 oct 2009
Locaţie: buc, Romania
Vârsta: 55
Dieta: 1500-1600 cal/zi
Date: 173cm, 87kg
Mesaje: 49
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca slabutelor care tin Dieta cu incarcatura glicemica

Nu,
trebuie sa traduc dieta, ce mi-a dat zilnic sa mananc. Ti-am zis mi-a dat de 1500 cal/zi. Trebuie sa mananc 3 mese si 2 gustari.Dieta este ceva normal...nu este ceva necunoscut, adica mancare putina..carnita gratar la pranz cu salate, iaurt, ceva fructe , dar m-am gandit ca poate vrea vreo slabuta sa se uite peste ea. Nutritionista mi-a zis sa tin dieta 1 luna, apoi sa merg la ea la consultatie. Tot ea imi vb despre testul de intoleranta la alimente, se face pt. 90 de alimente. Am observat ca este la moda acum acest test. Este cei drept f, costisitor, dar cand am vb cu dr. despre faptul ca eu cand beau lapte ma balonez si imi vine greata si tot timpul beau metoclopramid, ea mi-a zis ca s-ar putea sa am intoleranta la lactoza, si am inceput sa beau lapte de orez, ca de soia nu am voie ca am probleme cu glanda. SI cel de orez sau cel de capra imi fac bine, nu am nici un simptom neplacut.
vedrana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2355 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1838 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat