View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 02 nov 2010, 14:01:54
Adella's Avatar
Adella Adella este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Dieta Dukan faza 2

Citat:
Anterior postat de Valeriana Vezi mesajul
Numele meu este Valentina,am 57 de ani si vreau sa va spun ca si la aceasta varsta o femeie doreste sa arate bine,sa se simta bine in pielea sa.Am inceput o dieta din 2009,cam dupa ureche,mancat totusi sanatos,fara paine,zahar,dulciuri(din cand in cand cate putina ciocolata)multe legume si fructe.Am avut rezultate,am slabit in 5 luni
14 Kg.,dar a venit vara,fructele,drept am mancat cam multe(si se spune ca acestea consumate in cantitati mai mari ingrasa)a venit Craciunul si am pus din nou pe mine 6 Kg.Din aprilie am incercat dieta disociata 3+3 si a functioant intrucatva in sensul ca in 7 luni am dat jos 7 Kg.,cam putin,dar asta e!Eu mai dau vina si pe varsta,dar am mai luat-o si pe aratura cateodata!Acum am o nelamurire la dieta Dukan,si va rog daca ma puteti ajuta.La faza II(alternativa,cea cu proteine i legume),eu doresc sa dau jos cam 2-3 Kg,deci 10 zile trebuie sa manac proteine cu legume,dar intai scrie ca PP 3 zile apoi PL 5 zile,deci dupa numai PP,iar PP?Sau inai PL?
Buna Valeriana,
Bine ai venit alaturi de noi ,din punctul meu de vedere ..mai ales ca sunt si patita aceasta dieta nu ti-o recomand ,mai ales la varsta ta,iti deregleaza un pic hormonii sau organismul va vrea sa scape de toxine ...
Insa ca sa-ti raspund la intrebare ,dupa PP normal ar trebui sa incepi cu PL si sa alternezi
Informeaza-te cu privire la Montignac sau South Beach ..sunt ceva mai blande si au rezultate frumoase
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat