View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 05 nov 2009, 21:45:12
denissaa1's Avatar
denissaa1 denissaa1 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 31 aug 2009
Locaţie: craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: numar caloriile!!!!
Date: 162cm, 58kg
Mesaje: 939
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: :)

Citat:
Anterior postat de alinush Vezi mesajul
multumesc pt sfaturi..hmm..e greu de zis.. la mn..sunt zile in care ma abtin f mult de la mancare...apoi..zile cand mananc foarte mult...stiu ca nu e bine asa..e f grav pt stomac..dar nush..
de fiecare data cand mananc cv ma simt vinovata..cred ca sunt obsedata de chestia asta....inainte nu eram asa...dar am inceput sa aud comentarii..si pe zi ce trece ma simt tot mai prost...nush cum sa fac ca sa pot respecta un regim sanatos (care sa ma ajute sa slabesc) mai mult timp...unele persoane spun ca nu am vointa si au dreptate...exact asta imi lipseste...si sport..fac cateva zile apoi ma las...pff..e greu......

am citit despre multe fete care au slabit...e foarte fain...oare o sa reusesc vreodata?
pupici:*
ali
sigur ca o sa reusesti
dar cu multa ambitie si rabdare
incearca sa nu papi mai mult de 1200 kcal si nici mai putin de 900 kcal
reduce grasimile,painea,dulciurile sucurile etc ...daca chiar nu poti sa le elimini complet
eu de ex pap in fiecare zi un fibrobar pt a preveni senzatia de dulce
un baton de 60 gr are 170 kcal si tine de foame si e numai ciocolata si cereale
pupiki
__________________
O sa fiu o slabutza!!!
Jurnal Denissaa1 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...saa1-1134.html
denissaa1, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1779 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1262 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 746 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]