View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 17 ian 2011, 13:39:33
Mihaela1006's Avatar
Mihaela1006 Mihaela1006 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Supraponderalitate mostenita

Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
am slabit 3 kg, si vad ca m-am oprit, nu pot sa zic ca am renuntat complet la cele interzise, pt ca am zis ca vreau sa o iau usor. adica 10 kg in 6 luni. sau mai repede
dar la calorii nu vreau sa scad deodata, pt ca le vreau mai putine mai incolo.dar totusi vreau sa mai slabesc fara sa fiu nevoita sa mananc numai salate.sport fac aproape zilnic o ora moderat, cardio( banda eleptica. putin fitness.
in legatura cu mostenirea genetica. nu stiu ce sa soun pt ca parintii mei au fost slabi in tinerete dar apoi s-au ingrasat.
eu am fost ok pana la liceu cand eram usor plinuta,apoi cu scaderi si ingrasari dar nu bruste.
problema mea e in partea de sus, pe de o parte sic mersi ca nu seman cu mama( coapse mari, si fund) dar parca arat mai rau in forma asta de picioare subtiri si burta si sani f mari
cand slabesc tot de la fund si picioare dau. in plus am auzit ca e periculos sa ai grasime abdominala. cred ca mereu voi fi grasa in zona asta. in prezent mama si tata sunt burtosi
deci pot sa zic ca e mostenire genetica
felicitari pentru cele 3 kg nu renunta la sport, monitorizeaza-ti mesele ca sa nu depasesti 5 mese moderate si ca numar de calorii si cantitativ, nu mai manca nimic dupa 7 seara, respecta un program de somn de 8 ore pe noapte.
Pentru burtica inseamna ca asa e conformatia si acolo e zona sensibila la tine... abdomenele nu rezolva dar ajuta, progresiv, incepi cu 10, apoi 20, samd pana la 100 pe zi, atat abdomene complete cat si semiabdomene. Nu strica sa incerci si incearca sa mergi mult pe jos in pas alert.
numai bine Jessik
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
Răspuns cu citat