View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 23 nov 2009, 22:49:13
Alecsa's Avatar
Alecsa Alecsa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 23 nov 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Dieta: personalizata
Date: 160cm, 50kg
Mesaje: 18
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: de data asta nu renunt:)

tu chiar esti norocoasa, ai ramas cu putine kg, am cunostinte care dupa nastere nu au reusit sa mai dea jos din kg pentru ca o cam luasera razna din cauza timpului petrecut mai mult in casa cu copilul, si isi gasea linistea intr-un ecler sau altfel de nebunii dinastea,ma rog, nu era doar cate unul.. nu mai dau denumiri ca nu vreau sa corup pe nimeni, mai ales la ora asta . un alt exemplu este verisoara mea, care a luat foarte mult in greutate, ajunsese pe la 85..si inainte sa ramana insarcinata nu cred ca avea mai mult de 40 si putin de kg, e si mica de inaltime. dar si-a revenit si arata foarte bine, la ea a durat cativa ani, pt c adupa nastere scapase doar de cateva kg, nesemnificative. asa ca..fii bucuroasa, kg tale se duc cu putina vointa
Alecsa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1611 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1094 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 62 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]