View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 09 feb 2011, 15:54:49
ayssa's Avatar
ayssa ayssa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 08 ian 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Dukan
Date: 164cm, 100.5kg
Mesaje: 1.694
Aprecieri acordate: 171
Am fost apreciat(a) de 204 ori in 146 mesaje
Implicit Re: Seniorasasha`s journal

Salutare si bine ai venit,
Poate ca nu am nici un drept sa imi dau cu parerea... totusi o voi face
Crede-ma nici in viziunea mea de slabit nu erau incluse atat de multe calorii. DAR citind destul de multe despre infometare am inteles ca nu vreau sa ajung acolo
Crede-ma vei slabi mult mai frumos mancand 1000-1100 kcal pe zi. Mi-a placut foarte mult ce ai spus mai sus.... AM TIMP, Nu ma grabesc.... Pe principiul asta iti spun. Degeaba ne chinuim sa slabim mult, deodata ... si apoi 'recuperam' dublu.
Pana la urma decizia e a ta.... Eu urmez dieta Rina. Ti-o recomand din suflet, daca consideri ca ti se potriveste.
Si inca ceva... stii ca in timpul slabirii vei mai avea perioade pe stagnare... atunci va trebui sa incerci sa scazi numarul de calorii pentru a mai slabii. Din ce mai scazi daca tu incepi cu 800 kcal? Sper ca nu te-am dezamagit prea tare. Astept vesti de la tine. Pupic
ayssa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2614 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2097 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1323 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]