View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 29 nov 2009, 19:32:56
bubus's Avatar
bubus bubus este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 28 nov 2009
Locaţie: Buzau, Romania
Vârsta: 32
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 164cm, 62.5kg
Mesaje: 35
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: O viata noua fara binge eating

Ce frumos suna ce imi spui tu As vrea sa ajung si eu la nivelul acela in care sa nu mai privesc mancarea ca un refugiu sau dieta ca pe ceva restrictiv, ci ca pe o placere. Eu am facut multe greseli in experienta mea cu regimurile, am ajuns la obsesii, am tinut de la atknis si montignac pana la weight watchers sau pur si simplu nu mancam nimic Am incercat chiar sa imi produc voma ca bulimicii( multumesc lui d-zeu ca n-am reusit), deci pot sa zic ca le-am incercat pe toate dar in final am ajuns la concluzia ca cea mai buna solutie este un stil de viata sanatos, fara exagerari si extreme. Acelasi "regim" ca tine, il urmez si eu.Fara paine, dulciuri, prajeli, cu sucurile o mai dau in bara dar numai cola light (stiu, nu-i bine ) iar acum incerc sa imi induc si o pofta de sport...N-am fost niciodata prea sportiva, singura miscare care o fac( si chiar imi produce placere) este mersul pe jos, plimbarile...
Tu practici vreun sport?
bubus, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1831 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1314 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1057 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat