View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 22 feb 2011, 08:06:32
dealaura72's Avatar
dealaura72 dealaura72 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 18 feb 2011
Locaţie: campia turzii, Romania
Vârsta: 46
Date: 175cm, 82kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal dealaura72

Imi notez intr-un caiet ce si cat mananc si problema la mine este ca in timpul zilei nu mie foame pana dupa 13 si spre seara pofta e mare ,mai ales ca am la discretie ciocolata .
In general mananc mancaruri doar cu carne de pui , cartofi ( care stiu c anu prea sunt indicati) de sport chiar nu am timp, incerc sa mananc de 3 ori pe zi si cu portia dar nu stiu ce voi reusi .
Mai spune-mi detalii despre mancarea disociata , ce fel de mancare mananci si ce cantitate ,mi-ar placea sa vb pe mess dc doresti si sa incerc sa mananc identic cu tine si sa facem aceleasi lucruri impreuna asa poate voi avea de la cine sa ma critice cand gresesc si asa cred ca as avea mai multe sanse sa slabesc
dealaura72, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1831 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1314 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1315 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Regulament; 22 feb 2011 at 12:27:02. Motiv: Incalcare regulament: Transmitere date de identificare personala sub 1000 mesaje