View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 30 mar 2011, 10:31:04
andreea guzel's Avatar
andreea guzel andreea guzel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 27 mar 2011
Locaţie: voluntari, Romania
Vârsta: 43
Dieta: gabriela man
Date: 165cm, 63kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal de bord...in lupta cu kg!!!! (andreea guzel)

Va multumesc mult pt mesaje
Nu ma mai simt atat de singura in aceasta problema.mi-am cumparat si cartea lui montignac,o sa ma inspir si de acolo pe viitor.deocamdata mi-e mai usor sa urmez meniul deja compus de gabriela man.cu sportul am dorinta dar nu stiu cat de mult ma voi tine,sunt mai comoda de fel,de-aia mi-am luat acea coarda sa mai fac si acasa dar inca nu am inceput ca ieri mi-au venit " musafirii "
Sper sa reusesc sa ma urnesc sa merg la aceasta sala de luni si sa ma simt suficient de in largul meu,fiind o incepatoare.este o sala f moderna dar si f scumpa,si am inteles ca atmosfera acolo este relaxata fara fite si figuri.o sa merg cu prietenele mele,pe care le-am convins spunandu-le ca decat sa barfim prin cafenele mai bine barfim in timp ce facem banda sau cand intram la sauna.sper sa fie fun si sa-mi intru in ritm rpd ca momentan obosesc si la 3 pasi de mers spre rusinea mea.asta este dezavantajul de a avea masina si de a beneficia de parcare la 2 pasi atat la locul de munca cat si acasa,singura mea miscare fiind acesti 2 pasi
Deci sunt praf la acest capitol dar va trebui sa fac ceva si o sa fac
Va pup fetele mele si va doresc dieta usoara
andreea guzel, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1546 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 255 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]