Subiect: Jurnal Olguta!
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 10 ian 2010, 12:03:02
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal Olguta!

Citat:
Anterior postat de Olguta4ever Vezi mesajul
Multumesc fetelor , azi m-am cintarit, iarasi 69 kg cint tineam dieta Nicoletei Luciu aveam 65kg, vara aceasta am ajuns la 63kg pe fon de nervi, iar acum dupa toate sarbatorile iar 69kg, DOAMNE sunt descurajata rau de tot!!!


Stim toate cum e cand ne uitam la cantar si ne arata cu kg in plus.. din pacate
Dar poate ca inseamna ca inca nu stim sa mancam adecvat,inseamna ca am trisat sau am mancat multe alimente interzise sau nu am mancat nimic si ne-am infometat...
Totul se rezolva in timp ,cu o alimentatie cat mai sanatoasa,desi toti/toate mai trisam pentru ca suntem oameni,dar cand trisam se spune sa compensam cu mult sport

Am citit ca ieri nu ai papa nimic toata ziua ,si seara ti-ai preparat pe aburi.. Este foarte rau ca nu ai papat nimic toata ziua,te-ai infometat,crezand poate ca azi cantarul iti va arata alte kg. Putem slabi intr-o zi 1-2 kg dar nesanatos si vor reveni inapoi + altele cadou,dupa cum ai obserbat cu dieta N.Luciu uite citeste aici: http://forum.slabute.ro/mituri-despr...oasa-1930.html

Si eu am avut zile foarte rele cand am spus GATA EU NU MAI POT,dar dupa m-am uitat in oglinda si am vazut cum stau slanele si pff mi-am revenit si mi-a revenit si vointa.. Chiar daca azi de ex papi mai mult ,gandeste pozitiv si kg nu se vor depune... E FOARTE GREU SA SLABIM DAR NU IMPOSIBIL....
Uitate la fetele slabe sau reviste ,siteuri sau la ce te motiveaza,si stai cu fruntea sus,stiu ca TU POTI SLABI

MULTA VOINTA ,RABDARE SI cat mai multe KG IN MINUS

pupici:*:*:*
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de mvthebest; 10 ian 2010 at 12:08:55.