View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 13 ian 2010, 18:57:27
Liviutzza's Avatar
Liviutzza Liviutzza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 08 ian 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mananc sanatos!
Date: 164cm, 65.6kg
Mesaje: 4.356
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?

Slabuto...si eu am tenul alb si sensibil...ma irit ff usor si uneori fac pete!Am reusit sa il aduc unde era acum 2 ani printr-un ritual ff atent!Dimineata cand ma trezesc imi dau cu un tonic pe fatza,este cel mai tare tonic pe care l-am folosit vreodata...nush daca am voie sa ii dau numele,deci nu o sa o fac.Apoi ma spal cu o crema mousse care contine magneziu si care imi lasa un ten suplu...dupa care imi aplic crema de fatza si cea de ochi...iar dupa 5 10 minute imi aplic fondul de ten si restul machiajului!Seara cand ajung acasa la fel,ma demachiez cu atentzie,in jurul ochilor folosesc un demachiant special ptr ochi,deoarece mama mea are tenul ca mine..si la varsta de 45 de ani are ff multe riduri mai ales in jurul ochilor,apoi pe restul fetei cu celalalt demachiant dupa care aplic iar tonicul!Pot sa va spun ca pana acum nu foloseam nici un tonic si de cand il folosesc au inceput sa apara niste rezultate incredibile!Dupa tot ritualul de curatare a tenului imi aplic crema de ochi si cea de fatza si gata
O data sau de 2 ori pe saptamana imi fac un gomaj,depinde cum imi cere tenul!E ff important sa faci gomaj,macar 1 data pe saptamana!Cat despre masti..am si din comertz dar imi mai prepar si acasa...cu 1 banana mica,cateva lingurite de iaurt si ulei de masline...lasa un ten superb!Pe asta o potzi pune intr-un borcanel la frigider si e valabila 5 zile!Eu de obicei imi aplic masca seara zilnic timp de 5 zile!Dar pot in sfarsit sa ma laud cu un ten ca de portzelan!Nici mie nu-mi vine sa cred!
Liviutzza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat